Параграф 6 гдз 10 клас історія України Власов Кульчицький 2018

10 класісторія України ➠ Власов Кульчицький

 
Параграф 6

 

✔ 1. Установіть хронологічну послідовність подій:

Український національний конгрес → Переговори між українською делегацією на чолі з В. Винниченком і представниками Тимчасового уряду у Петрограді Проголошення Першого Універсалу ЦР.



✔ 2. Складіть речення, використавши поняття та терміни:
Універсали УЦР, національно-територіальна автономія.

Універсали УЦР – акти законодавчого характеру, що визначали зміни державного і правового статусу українських земель.
Національно – територіальна автономія України була проголошена на національному конгресі.



✔ 
3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів залежно від їхньої ролі в подіях Української революції у квітні - червні 1917 p.: М. Грушевський, С. Петлюра, М. Міхновський, В. Виїшиченко, О. Керенський.

М. Грушевський – український історик, політик; обраний головою УЦР.
С. Петлюра – український політик; очолював роботу Першого Всеукраїнського військового з’їзду.
М. Міхновський - український політик і державний діяч; очолював Українських військовий клуб ім. гетьмана П. Полуботка.
В. Винниченко – український державний і політичний діяч; очолював делегацію УЦР до Тимчасового уряду.
О. Керенський – російський державний діяч; очільник Тимчасового уряду у Петрограді.



✔ 
4. Стисло сформулюйте значення організацій залежно від їхньої ролі в Українській революції у квітні - червні 1917 p.

Названі організації пов’язані з формуванням української армії. УЦР розпочала українізацію армії. На Першому Всеукраїнському військовому з’їзді було створено Генеральний військовий комітет, який мав проводити українізацію армії. Впливовою силою стало Вільне козацтво, почесним станом був обраний П. Скоропадський. На Другому Всеукраїнському військовому з’їзді було ухвалено статус найвищої української військової установи – Генерального військового комітету, який очолював Симон Петлюра.



✔ 
5. Про яке зібрання йдеться в уривку зі статті «На Всеукраїнський з'їзд» М. Грушевського? Відповідь обґрунтуйте.

В уривку йде мова про роботу Національного конгреса. Конгрес розпочав роботу 19 (6) квітня 1917 р. На роботу зібралося 900 делегатів. На конгресі було порушено питання про організацію Крайової Ради. Останній день роботи з’їзду було присвячено виборам нового складу Центральної Ради. Головою УЦР Конгрес обрав М. Грушевського.



✔ 
6. Про які події йдеться в джерелі? Що їм передувало, якими були наслідки?

В травні 1917 р. до Петрограду було відправлено делегацію УЦР на чолі з В. Винниченком. Українці прагнули домогтися автономії України. Але російські міністри зволікали з їх розглядам. В. Винниченко не отримавши відповідь від Тимчасового уряду, повернувся до Києва.
15 червня 1917 р. було заслухано звіт делегації, після чого було ухвалено резолюцію, в якій зазначалось, що необхідно негайно прийняти І Універсал.



✔ 
7. Скориставшись документом, зробіть висновок про те, як суспільство сприйняло Перший Універсал УЦР. Чому саме так? Аргументуйте свої міркування.

10 (23) червня 1917 р. Центральна Рада проголосила Перший Універсал, яким було проголошено автономію Україну у складі Російської імперії. Цим документом Центральна рада проголошувала себе органом, уповноважений ухвалювати акти конституційного значення.
Загалом населення схвально поставилося до Універсалу. Люди раділи. Така реакція була зумовлена прагненням українців до створення власної держави.



 8. Відповіді (гдз) завдання 8 до параграфу 6 підручника історія України для 10 класу.
Поміркуйте, як, на вашу думку, мали б розгортатися події в Україні після проголошення Першого Універсалу УЦР. Оцініть цю проблему з позиції українських патріотів та нового демократичного уряду Росії.

Після проголошення Універсалу було створено Генеральний уряд, що набував значення уряду та виконував всі постанови УРЦ. Універсал став актом нової якості, з яким мали рахуватися в Петрограді.
Тимчасовий уряд Росії прислав делегатів для переговорів, результатом яких мали визнання УЦР крайовим органом російського уряду та поява наступного Універсалу.