Параграф 11 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 11


✔ 1. Що таке «застій» як період у розвитку СРСР?

Застій - назва одного з останніх періодів існування радянської економічної і політичної системи.



 2. Коли було вперше запроваджено термін «розвинений соціалізм»?

У 1967 р.



 3. Назвіть період, коли П. Шелест очолював партійну організацію республіки.

1963-1972 рр.



 4. Яку назву мала книга П. Шелеста, видана в 1970 p.?

«Україно наша Радянська».



 5. Хто був секретарем ЦК КПУ з питань ідеології, науки і культури на початку діяльності на посаді першого секретаря ЦК КПУ В. Щербицького?

Валентин Миланчук.



 6. Скільки років В. Щербицький очолював партійну організацію республіки?

17 років.



 7. Визначте особливості ідеологічних орієнтирів партійно-радянського керівництва республіки в цей період.

У 1964-1982 рр. вище партійне й державне керівництво СРСР очолював Л. Брежнєв.
У 1977 р. Верховна Рада СРСР прийняла нову Конституцію, а в 1978 р. позачергова сесія Верховної Ради УРСР затвердила відповідний до союзного новий Основний Закон республіки. У ньому вперше запроваджувалася норма, що закріплювала панівну роль Комуністичної партії.



 8. Проаналізуйте суспільно-політичний розвиток УРСР за часів перебування на посаді першого секретаря ЦК КПУ П. Шелеста.

Із липня 1963 р. республіканську партійну організацію очолював Петро Шелест. У своїй діяльності П. Шелест поєднував вірність компартійній ідеології й радянській тоталітарній моделі розвитку з поміркованим українофільством.
П. Шелест санкціонував дві велику хвилі арештів українських десидентів. До питання повернення до Криму репресованих владою кримських татар П. Шелест ставився негативно. Він намагався відстоювати перед союзним керівництвом економічні інтереси України, виступав за надання УРСР ширших прав у внутрішній та зовнішній політиці.



 9. Відповідь (гдз) завдання 9 для параграфу 11 підручника історія України для 11 класу.
Які риси були притаманні суспільно-політичному життю України після призначення на цю посаду В. Щербицького? Укажіть суперечності в його політичній діяльності.

З ім'ям В. Щербицького в історії України цього періоду пов'язані посилення зросійщення під приводом реалізації тогочасної комуністичної ідеї про злиття нації і жорстке перислідування українського десиденства, що фактично спричинило його розгром. Щербицький приділяв чимало уваги питанням розвитку економіки України. Він намагався сприяти ефективному розвитку національної промисловості, сільському господарству і науки.