Параграф 13 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 13


✔ 1. Якою була кількість населення республіки в 1989 p.?

51,7 млн. осіб.



 2. Що таке депопуляція?

Депопуляція - вимирання населення певного регіону або країни, що відображається в переважанні показників смертності над показниками народжуваності.



 3. Яку частину населення республіки становили селяни в 1985 p.?

Третину.



 4. Яку частину національного доходу України в цей період використовували на задоволення матеріальних потреб трудящих?

80 %.



 5. Якою була середньомісячна заробітна плата робітників та службовців республіки в 1980 p.?

155 руб.



 6. У скільки разів у період «застою» збільшилася кількість грошей в обігу, а у скільки - товарів народного споживання?

Протягом 1971-1985 рр. кількість грошей в обігу збільшилася в 3,1 рази, а виробництво товарів народного споживання - у 2 рази.



 7. Охарактеризуйте демографічні проблеми УРСР у період «застою».

Упродовж 30 років - від перепису 1959 р. до перепису 1989 р. - кількість населення України збільшилася із 42,3 млн. до 51,7 млн. осіб. Однак при цьому приріст населення в УРСР із року в рік суттєво зменшувався через переважання смертності над народжуваністю. Процеси скорочення кількості населення дещо пом'якшували міграційні процеси. Одним із наслідків цього процесу стало зменшення кількості українців у складі населення республіки.



 8. Проаналізуйте зміни, що відбувалися в соціальній структурі тогочасної України.

Привілейоване становище належало групі керівних працівників різних рівнів, або партійній (партійно-державній) номенклатурі. У період "застою" в республіці спостерігалося зростання кількості робітників у промисловості. За роки "застою" в республіці, як уже зазначалося, суттевих змін зазнало співвідношення між сільсіким і міським населенням. Села залишали переважно молодь.



 9. Якими були основні здобутки й проблеми соціальної сфери розвитку республіки?

Протягом 1965-1985 рр. національний дохід у республіці збільшився. Задоволнялися матеріальні потреби трудящих. Згортання економичної реформи 1965 р. і подальше падіння темпів виробництва обумовили зменшення національного доходу. У роки "застою" в республіці відбувалося підвищення заробітної плати різних категорій населення. Негативним явищем в оплаті праці з кінця 1960-х рр. стало посилення так званої "зрівнялівки".



 10. Відповідь (гдз) завдання 10 для параграфу 13 підручника історія України для 11 класу.
Які зміни відбувалися у сферах охорони здоров'я, торгівлі та побутового обслуговування?

Значні кошти держава виділяла на будівництво поліклінік, лікарен. Набула поширення система закритих для населення відомчих медичних установ для партійних працівників, де якість послуг була набагато вище. В Україні, як і в інших радянських республіках, виникло таке явище, як дефіцит. З'явилися нові, більш досконалі форми торгівлі - універмаги, магазини самообслуговування, виїзна торгівля. Незважаючи на проблему дефіциту населення республіки в цей період усе більше використовувало побутову техніку: пральні машини, пилососи, холодильники, радіоприймачі, магнітофони, телевізори тощо.