Параграф 21 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 21
 
✔ 1. Коли відбулися дострокові вибори Верховної Ради й Президента України?
 
27 березня 1994 р. відбулися вибори до ВР України. В червні - липні 1994 р. відбулися вибори Президента.
 
 
 2. Хто став другим Президентом України?
 
Л. Кучма
 
 
 3. Коли було прийнято Конституцію України?
 
28 червня 1996 р.

 
 4. За якою виборчою системою відбувалися вибори до Верховної Ради України в 1998 p.?
 
За змішаною системою.
 
 
 5. Хто став Головою Верховної Ради України III скликання?
 
Олександр Ткаченко


 6. Як змінилася політична ситуація в Україні на початку 1990-х pp.?

Перехід до ринкових відносин спричинив погіршення соціально-економічної ситуації в Україні. Населення звинувачувало у цьому Президента і Верховну Раду.
Результатом недовіри стали дострокові президентські і парламентські вибори. Україна стала першої серед країн колишнього СРСР, де зміна влади відбулася мирним, демократичним шляхом.


7. Розкажіть про політичні цілі лівих, правих та центристських партій України.

Праві партії були представлені політиками національного і націоналістичного напрямів. Найвпливовішими серед партій правої орієнтації був Народний рух України.
Основною причиною відновлення лівого руху було погіршення соціально-економічного становища населення України. Ліві партії дотримувалися ідей збереження державних форм господарювання; виступали за ліквідацію безробіття за зміцнення зв'язків з країнами СНД і з Росією зокрема.
Політичні сили центристського спрямування акцентували свою увагу на проблемах свободи, справедливості, розвитку ринкової економіки, залучення України до європейської інтеграції.


8. Якими були підсумки парламентських виборів 1998 p.?

Вибори 1998 р. відбувалися за змішаною системою. За підсумками голосування найбільше голосів отримала КПУ (24,65%), НРУ (9,4%), виборчий блок СПУ та СелПУ (8,6%), Партія зелених України (5,4%). Загалом до ВР пройшли 8 партій і блоків.
Головою ВР було обрано Олександра Ткаченка, представником блоку СПУ і СелПУ.


 10. Визначте етапи конституційного процесу і дайте їм характеристику.

Конституційний процес в Україні розпочався з прийняття Декларації про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.). З цієї дати починається І етап.
ІІ етап охоплює період діяльності першої Констуційної комісії з розробки проекту Конституцій України (жовтень 1990-1993 рр.). За цей час було розроблено проект Конституції, який було оприлюднено у 1992 р.
ІІІ етап пов'язаний з діяльністю другої Конституційної комісії (20 вересня 1994 - 11 березня 1996 рр.).
За цей період було утворено єдину робочу групу Конституційної комісії, яка підготувала новий проект Конституції України на основі Конституційного договору.
ІV етап - це етап безпосереднього прийняття чинної Конституції Верховною Радою України (квітень 1996 - 28 червня 1996 рр.). Парламентом було створено Тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання проекту Конституції. Діяльність комісії завершила Конституційний процес.


11. Відповідь (гдз) завдання 11 для параграфу 21 підручника історія України для 11 класу.
Якими були здобутки і прорахунки державотворчих процесів, що відбувалися в 1994-1999 pp.?

У 1994-1999 рр. в Україні тривав державотворчий процес. Головним здобутком державотворчого процесу стало прийняття Конституції в Україні.
Внаслідок прийняття 28 червня 1996 р. Конституції, Україна одержала Основний Закон, без якого державність не є визначеною. В Конституції офіціально закріплено політичний і економічний севуренітет України, її територіальну цілісність, основні права і свободи громадян.
Конституція спала гарантом незалежності, знаряддям реформаторської розбудови держави, є важливим кроком у напрямку забезпечення прав людини і громадянина в Україні.
З прийняттям Основного Закону у свідомості людей остаточно утвердилася ідея власної державності.