Параграф 24 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 24
 
✔ 1. Назвіть найболючіші, на ваш погляд, соціальні проблеми в Україні 1990-х pp.
 
Низький рівень життя людей, затримка зарплат, пенсій, стипендій; зниження народжуваності; висока смертність.
 
 
 2. За роки незалежності кількість населення України зросла чи зменшилася?
 
Зменшилася.
 
 
 3. Поясніть термін «приховане безробіття».
 
"Приховане безробіття" - люди офіційно були працівниками на підприємстві, але реальної зарплати не отримували через простої на виробництві.

 
 4. Представники яких національностей живуть в Україні?
 
Українці, росіяни, білоруси, молдавани, кримські татари, болгари, угорці, румуни, поляки, євреї, вірмени, греки, німці.
 
 
 5. Коли було проведено перший за роки незалежності перепис населення?
 
2001 р.


 6. Який регіон України зазнав найбільших етнічних змін?

Крим.


7. Як економічна криза вплинула на соціальне становище населення України?

Економічна криза 1990-1999 рр. спричинила значне загострення соціальних проблем. Соціальні забов'язання державою не виконувалися (не виплачувалися пенсії, зарплати, стипендії). Загострювалася житлова проблема.
Падіння життєвого рівня людей, соціальні негаразди вплинули на зниження природного приросту населення.


8. Які зміни відбулися в динаміці міграційних процесів за часів незалежності України?

У 1991-1996 рр. в Україні повернулося 1,2 млн. осіб. Переважно це були колишні військовостужбовці СРСР, репресовані українці, департовані народи.
В цей же час з України виїзджали трудові мігранти. Основна їх кількість зосереджена в Росії, Польщі, Італії, Іспанії, Чехії, Греції, Португалії.
Протягом 1995-1996 р. оввіл на тирчасовий притулок в Україні отримали 1883 біженці, що прибули з зони російсько-чеченського конфлікту. Також до України прибули біженці з країн Африки, Південно-Східної Азії та Близького Сходу.


9. Які соціальні явища свідчать про соціальне розшарування українського суспільства? Назвіть причини соціального розшарування населення України. До яких соціально-політичних наслідків призводить соціальне розшарування?

Перехід до ринкової економічної системи, докорінна зміна принципів соціальної політики призвели до змін у соціальній структурі українського суспільства. У цей період зросли масштаби бідності, яка охопила всі верстви начелення. Повсякденним явищем стало безробіття. Поширеним стало "приховане безробіття". Поширеним явищем була незареєстрована зайнятість срез усіх верств населення.


10. Яке значення мало прийняття Верховною Радою Декларації прав національностей для розвитку міжнаціональних відносин? Коли було прийнято цей документ?

У листопаді 1991 р. ВР прийняла Декларацію прав національностей України. В Декларації проголошено, що держава гарантує всім народам, національним групам, громадянам, що приживають на теріторії України, рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права. Держава гарантує всім національностям право на збереження їх культури.
Прийнявши цей документ влада змогла створити умови для уникнення гострих проблем на міжетнічному грунті.


11. Охарактеризуйте національну структуру населення України. Які зміни в ній відбулися в період незалежності?

В 2001 р. було проведено Всеукраїнський перепис населення, за даними якого в Україні мешкало 48,42 млн. осіб. В Україні мешкають представники 130 національностей, народностей та інших етніних груп.
У національному складі населення України більшість становлять україці - 77,8%. Росіяни становлять - 17,3%, білоруси - 0,6%, молдавани - 0,5%, кримські татари - 0,5%, болгари - 0,4%, угорці - 0,3%, поляки - 0,3% євреї - 0,2%.


12. Які кроки були здійснені державою для гармонізації міжнаціональних відносин? Дайте оцінку національній політиці України.

Для гармонізації міжнаціональних відносин у листопаді 1991 р. було прийнято Декларацію прав національностей України. Цей документ гарантує всі народам, що мешкають на території України рівні права. Українська держава на законодавчому рівні забороняє дискримінацію громадян за національною ознакою.
В Україні створено сприятливі умови для розвитку та функціонування мов і культур інших народів нашої країни. В школах запроваджено вивчення мов національних меншин.


13. Визначте, які соціальні прошарки існували в українському суспільстві в 1990-ті pp. Складіть схему соціальної структури українського суспільства.

Соціальна структура українського суспільства.
І - "Нова еліта" (вихідці з старої еліти, бізнесмени, криміналітет).
ІІ - Середній клас (менше 10%).
ІІ - Будні (90% населення України перебувало у скрутному становищі; більшість мали освіту, володіли престижними професіями - вчителі, інженери).


14. Охарактеризуйте демографічну ситуацію в Україні в період незалежності. Складіть тези.

Демографічна ситуація в Україні в період незалежності була складною. У 1990-ти рр. смертність почала перевищувати народжуваність.
З 1990 р. до сьогодні кількість населення України скоротилася з 52 до 45 млн. осіб.
В Україні частка людей пенсійного віку становила 23%, молоді - 22,9% від загальної кількості населення країни. Стрімко скоротилася середня тривалість життя.


16. Відповідь (гдз) завдання 16 для параграфу 24 підручника історія України для 11 класу.
Чому, на ваш погляд, в Україні, на відміну від багатьох інших країн СНД, за часів незалежності не відбулося серйозних міжетнічних конфліктів? Що ви можете порадити для запобігання таким конфліктам у майбутньому?

На мою думку в Україні не відбулося міжетнічних конфліктів через те, що влада здійснювала мудру політику в сфері міжнаціональних відносин. Після підписання в 1991 р. декларації прав національностей всі народи, що мешкають на Україні отримали однакові права. Держава гарантувала всім народам право вільно сповідувати свою релігію, на відміну від інших країн, де подібне не практикується. Українська держава на законодавчому рівні забороняє дискримінацію громадян за національною ознакою.
Отже, завдяки такій політиці, нашій державі вдалося створити умови для уникнення гострих проблем на міжетнічному рівні.