Параграф 25 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 25
 
✔ 1. Коли Верховною Радою України були схвалені «Основні напрями зовнішньої політики України»?
 
2 липня 1993 р.
 
 
 2. У якому році Україна підписала домовленості про відмову від ядерної зброї?
 
Січень 1994 р.
 
 
 3. Вступ до якої організації проголошували своєю метою всі Президенти України?
 
ЄС і НАТО.

 
 4. Коли Україна стала членом Ради Європи?
 
9 листопада 1995 р.
 
 
 5. У яких країнах українські підрозділи здійснювали миротворчі місії ООН?
 
Хорватія, Боснія і Герцоговина, Ліван, Косово, Сьєрра-Леоне, Демократична Республіка Конго.


 6. Чим було зумовлено швидке визнання незалежності України Іншими державами?

Після проголошення незалежності Україна вперше стала рівноправним суб'єктом міжнародних відносин. Міжнародне визнання було пов'язане з набуттям Україною без'ядерного статусу. Це сприяло налагодженню стосунків з НАТО. Україна налагодила добрі відносини з країнами-сусідами.


7. На яких принципах і засадах базується зовнішня політика України?

2 липня 1993 р. було ухвалено "Основні напрями зовнішньої політики України", які слугують концепцією зовнішньої політики України. У розділі 1, статті 18 Конституції України зазначено: "Зовнішньополітична діяльність України спрямована на забеспечення мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства." У ст.92 йде мова про те, що засади зовнішніх відносин визначаються виключно законами України. У міжнародних відносинах державу представляє Президент. Кабінет Міністрів України організовує і забезпечує зовнішньоекономічну діялність України. Зовнішню політику України здійснює Міністерство закордонних справ.


8. Коли Україна реально набула без'ядерного статусу?

У січні 1994 р. було підписано угоду між Україною, Росією, США, згідно з якою Україна зобов'язувалася протягом 7 років вивезти до Росії всі ядерні боєзаряди.
У 2010 р. Україна погодилася позбутися запасів плутонію, необхідного для створення ядерної зброї.


9. Яку позицію посідає Україна щодо СНД?

У 1992-2010 рр. Україна брала участь у регіональному співробітництві. У лютому 2003 р. керівники Росії, України, Білорусії, Казахстану уклали угоду про створення єдиного економічного простору. Проте ця угода не була реалізована. У 2005-2009 рр. відбулося погіршення відносин з Росією.
19 травня 2018 р. Президент П. Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення про остаточне припинення участі України в статутних органах СНД.


10. Як розвивається співробітництво України з провідними міжнародними організаціями?

Україна приймає активну участь в діяльності ООН. З 1 січня 2000 р. Україна почала виконувати функцію непостійного члена Ради Безпеки ООН. У 1994 р. Україна стала учасником програми НАТО "Партнерство заради миру". У 1996 р. схвалено індивідуальну програму партнерства Україна-НАТО.
9 листопада 1995 р. Україна стала членом Ради Європи. В 1998 р. набула чинність Угода про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами.


12. Визначте відмінності зовнішньої політики Президентів України. Відповідь подайте у вигляді таблиці.

Л. Кучма
Указом Президента України було затверджено державну програму співробіництва з НАТО. Навесні 2002 р. Україна заявила про своє бажання вступити до цієї організації. 9 липня 2002 р. Україна й НАТО підписали Миморандум про підтримку Україною операцій НАТО. У листопаді 2002 р. було схвалено План дій Україна-НАТО.
В грудні 1999 р. було затверджено Загальну стратегію співробітництва з ЄС.
В. Ющенко
Здійснив нову спробу на вступ до НАТО. Покращив стосунки між Україною і США.
Метою зовнішньої політики бачив вступ України до ЄС і НАТО.


13. Відповідь (гдз) завдання 13 для параграфу 25 підручника історія України для 11 класу.
Чим були зумовлені неодноразові зміни пріоритетів зовнішньополітичного курсу України? Обґрунтуйте свою відповідь.

Здобуття Україною незалежності висунуло цілу низку проблем у сфері міжнародних відносин. У цей період відносини з США мали нестабілний характер. Існували проблеми у відносинах з ЄС і НАТО, зумовлені невиконанням Україною взятих на себе зобов'язань. Велике значення у зміні зовнішньополітичної орієнтації України мали відносини з Росією, а саме її встручання у внутрішні спрви України.