Параграф 29 гдз 11 клас історія України Гісем Мартинюк 2019

 
Параграф 29
 
✔ 1. Коли в Україні було вперше зроблено спробу запровадити 12-річну систему освіти?
 
У 2000 р.
 
 
 2. Які видатні пам'ятки нашої держави внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО?
 
Ансамблі Софійського собору та Києво - Печерської лаври в Києві, ансамбль історичного центру Львова.
 
 
 3. Хто став першим космонавтом незалежної України?
 
А. Каденюк.

 
 4. У яких видах спорту українські спортсмени є найуспішнішими?
 
Фігурне катання, біатлон спортивна і художня гімнастика, боротьба, бокс, велоспорт, плавання, футбол.
 
 
 5. Яка подія дала поштовх відродженню релігійного життя в Україні?
 
Проголошення незалежності України.


 6. Які релігійні конфесії існують у сучасній Україні?

УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ, Провославна старообрядницька церква, Українська православна апостольська церква, Українська реформаторська православна церква, давньосхідна церква, Українська греко - католицька церква, протестантські церкви.


7. Які зміни відбулися в культурному житті України за роки незалежності?

У літературно - мистецькому житті закріпився тьюралізм. У перші роки незалежності було створено Шевченківську премію. Почали повертатись культурні надбання, які були вивезені за кордон. Було розширено мережі музеїв. Було відмовлено випуск журналів. Ставши незалежною, Україна почала відновлювати та захищати свою історику – культурну спадщину.


8. Чим зумовлені різкі зміни в розвитку освіти України за роки незалежності? Визначте основні напрями реформування системи освіти в Україні.

З 1991 р. освіта була визнана пріоритетною сферою в розвитку держави. Освіта ґрунтується на засадах гуманізму і демократії. Повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. Законом від 13 квітня 1999 р. було визначено перехід з вересня 2000 р. на 12-річня навчання. З 2000-2001 рр. було запроваджено 12-бальну освіту. У 2010 р. відбулось повернення до 11-річної системи навчання. У 2016 р. були розроблені заходи з реформування, які отримали назву «Нова українська школа» (НУШ).


9. Яким чином в Україні забезпечуються мовні та культурні права національних меншин?

Національні меншини мають усі можливості в місцях свого компактного проживання навчатися рідною мовою. В Україні функціонують держави школи з російською, румунською, угорською, кримського, татарською, польською мовою навчатися.


10. Які основні проблеми постають перед сучасною українською наукою?

На сьогодні в НАН України накопичилися різні проблеми: орієнтація на прикладні розробки супроводжувалися зниженням престижу фундаментальних досліджень; понад 90% розробок не впроваджувалися у виробництво; труднощі в матеріально-технічному і кадровому забезпеченні; низьке фінансування.


 11. Які чинники найбільше впливають на розвиток культури на сучасному етапі?

Після проголошення незалежності були лівкідовані всі перешкоди на шляху розвитку національної культури. Скасовано будь-які цензурні заборони, звільнено від ідеологічних штампів, відкрито вільний доступ до здобутків усієї кільтурної спадщини людства. Ці фактори найбільше впливають на розвиток культури.


 12. Що дало можливість Українській православній церкві отримати Томос?

У 2018 р. вібдулося об'єднання всіх православних конфесій у єдину помісну Українську православну церкву. Вселенський патріарх Варфоломій і Собор визнали незаконними приєднання Київської митрополії до Москви в 1686 р. Такоє було ухвалено рішення про надання Томосу Українській православній церкві.


 13. Охарактеризуйте умови розвитку культури за часів незалежності України.

В лютому 1992 р. Міністерство культури України підготувало програму розвитку національної культури. Було створено Комітет Національної премії ім. Т. Шевченка. Відроджувались імена діячів культури, які стали жертвами сталінських репресій. Популярності набули музичні фестивалі - "Червона рута", "Країна мрій", "Таврійські ігри".
Відновлюється історико-культурна спадщина. Найвизнанніші пам'ятки культури було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.


 14. Охарактеризуйте розвиток української науки за роки незалежності.

Найковим центром України є національна академія наук України. Розвивається такі галузі, як математика, кібернетика, електрозварювання, аеродинаміка. Значна увага приділяється вивченню української історії, релігії, народознавства. Україна належить до держав, що здійснюють дослідження космічного простору.


 15. Складіть перелік основних галузей науки, у яких українські вчені мають найвагоміші здобутки, і наведіть приклади.

Україна має перевагу в математиці (Ю.О. Митропольський - нелінійна механіка); кібурнетиці (створено керуючі комп'ютери "СОУ-1"); електрозварюванні (Б. Патон - зварювання живих тканин); аеродинаміці.


 16. Назвіть здобутки України в космічній галузі.

У 1997 р. території США було запущено космічний корабель типу "Шатл", на борту яого був перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. З весни 1999 р. активно реалізується міжнародна програма "Морський старт". Велике значення для створення й діяльності міжнародної космічної станції "Альфа", мали українські вчені. За роки незалежності було запущено понад 150 супутників.


 17. Складіть таблицю «Культура України на сучасному етапі».

"Культура України"
Література:
І. Дзюба, І. Драч, Ю. Мушкетик, І. Андрусяк, В. Медвідь.
Музика і театр:
театр - Р. Віктюк, С. Данченко, С. Мойсеєв, В. Петров, Б. Шарварко;
музика - Джамала, "Океан Ельзи", Руслана, Скрябін, Н. Могилевська, І. Білик, П. Зібров, В. Павлик.
Образотворче мистецтво:
А. Криволап "Кінь. Вечір", І. Марчук, Б. Михайлов, О. Ройтбурд "Прощавай Караваджо".
Кіно:
Ю. Ілленко "Лебедине озеро. Зона" - нагороди Каннського кінофестивалю; Б. Ступка, Л. Сердюк, А. Роговцева, О. Сумська, В. Горянський.
Фестивалі, конкурси:
"Червона рута", "Пісенний вернісаж", "Берегиня".


 19. Відповідь (гдз) завдання 19 для параграфу 29 підручника історія України для 11 класу.
Дайте характеристику змінам у релігійному житті України, що відбулися в умовах незалежності.

За роки незалежності відродилося та активно розвивається церковно-релігійне життя.
15 грудня 2018 р. відбувся об'єднавчий Собор, на якому було ухвалено рішення про створення єдиної Православної церкви України, митрополитом якої було обрано Єпіфанія.
6 січня 2019 р. він отримав Томос від Константинопольського патріархата Варфоломія.
Ці події загострили відносини з РПЦ, яка заявила про розрив відносин з Вселенським патріархом.
Розкол у православній церкві призвів до скорочення прихильників православ'я.