Параграф 1 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 1
 

 
1. Установіть хронологічну послідовність подій повоєнних років:
 
Заснування ООН; державою-засновницею, якої була й Україна → Створення Закарпатської області Останній обмін територіями УРСР з Польщею Передача Криму до складу УРСР.



 2. Складіть речення про події повоєнних років, використавши поняття, терміни, назви: ООН, ГА ООН, РЕВ.

У 1945 р. Україна стала країною-засновницею ООН. В листопаді 1947 р. Україну обрали членом Ради Безпеки на ГА ООН.
У 1949 р. в Москві було створено Раду економічної взаємодопомоги (РЕВ).



 3. Покажіть на карті зміни адміністративно-територіального устрою УРСР у повоєнний період. Установіть причиново-наслідкові зв'язки між подіями та зазначеними змінами.

Робота з картою.



 4. З яких міжнародних документів наведено уривки? Визначте, коли, де та за яких обставин з'явився аналізований документ. Визначте, які результати зумовило або могло зумовити впровадження цього документа. Сформулюйте наслідки реалізації закладених у ньому ідей для історичного процесу.

1) 29 червня 1945 р. у Москві було підписано договір між СРСР і Чехословацькою республікою про вихід Закарпатської України зі складу Чехословаччини та її возз'єднання з УРСР.
Вперше за багато років етнічні українські землі опинилися в складі однієї держави.
2) В 1945 р. у Сан-Франциско відбулася конференція країн-засновниць ООН. На неї було запрошено і Україну. Це засвідчило величезний внесок України у перемогу над Німеччиною. Це сприяло зміцненню міжнародного авторитету України.



 5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел.

1) 16 серпня 1945 р. у Москві був підписаний Договір про радянсько-польський державний кордон.
У 1951 р. відбувся останній обмін територіями з Польщею. Із земель, що мали відійсти до Польщі, радянська влада виселяла всіх машканців, забороняючи їм самостійно обрати місце подаль його проживання. Значну кількість населення депортували до південних районів УРСР.
2) У 1954 р. Кримський півострів було передано до складу УРСР. На користь об'єднання виголошувались наступні аргументи - спільність економіки, територіальна близкість, тісні господарські й культурні зв'язки Криму й України.



 6. Відповіді (гдз) завдання 6 для параграфу 1 підручника історія України за 11 клас.
Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.

1) Вихід УРСР на міжнародну арену відбувався під контролем СРСР. Влада СРСР хотіла продемонструвати всьому світу свою толерантність і "дружбу народів". УРСР в роботі ООН мала показати всім реальність існування української державності.
2) Врегулювання питання про державні кордони розпочалося після завершення війни. 29 червня 1945 р. у Москві було підписано договір між СРСР та Чехословаччиною. З 29 липня до 15 жовтня 1946 р. відбувалася Паризька мирна конференція, в ході роботи якої були підписані договори з Румунією, Угорщиною про врегулювання територіальних претензій.
3) В 1954 р. В СРСР святкували 300-річчя "входження" України до складу Росії. Подією урочистостей стала передача Україні Кримської області. В ході дискусій владою висувались такі аргументи: спільність економіки, територіальна близькість, тісні господарські та культурні зв'язки Криму й України.