Параграф 16 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 16
 
 1. Укажіть прізвища українських діячів, дотичних до розвитку вказаних сфер культурного життя та науки.
 
Література - В. Шевчук, Гр. Тютюник, Є. Гуцало, І. Драч, Л. Костенко.
Наука - В. Ремесло, В. Глушков, О. Антонов.
Образотворче мистецтво - М. Глущенко, М. Дерегус, М. Приймаченко, Т. Яблонська.
Музичне і театральне мистецтво - А. Солов'яненко, В. Авасюк, Д. Гнатюк, Є. Мірошниченко, І. Шамо, О. Білаш.
Кіно - А. Роговцева, І. Миколайчук, Н. Ужвій, С. Параджанов, Ю. Іллєнко.
 
 
 2. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в подіях доби «застою»:
 
О. Антонов - український авіаконструктор, під його керівництвом розроблено понад 60 літаків та планерів типу АН.
О. Гончар - українький письменник, голова спілки письменників України, автор роману "Собор".
В. Івасюк - український композитор, поет, один з основоположників української естрадної музики; автор пісень "Червона рута", "Водограй".
С. Параджанов - кінорежисер, сценарист; автор фільму "Тіні забутих предків".
І. Миколайчук - актор, сценарист, режисер; виконав головну роль у фільмі "Тіні забутих предків".
М. Приймаченко - українська художниця; створювала картини з рослинними і анімалістичними мотивами.
 
 
 3. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.
 
1) Наприкінці 1970-х рр. кількість україномовних шкіл скоротилася на 8,7 тисяч. У Криму і в Донецьку не залишилося жодної української школи. Частка українських та україноросійських шкіл в обласних центрах зменшилася до 28%. У травні 1979 р. в Ташкенті відбувася Всесоюзна науково - практична конференція "Російська мова - мова дружби і співробітництва народів СРСР", у документах якої пропонувалося з 1979 р. "запровадити вивчення російської мови в національних дошкільних закладах для дітей із 5 років". Учителям російської мови та літератури було встановлено надбавку до заробітної плати в розмірі 15%.
2) 1970-1980 рр. були періодом стрімкого розвитку Академії наук УРСР майже за всіма напрямами знань. В Інституті математики опрацьовували ефективні обчислювальні методи, які застосовували у ядерній енергетиці, радіофізиці, електроніці, космічній техніці. У жовтні 1969 р. за розробленою українськими вченими технологією на космічній станції "Салют-6" вібдулося неможливе в земних умовах зварювання алюмінію, титану і нержавіючої сталі. Велику роботу здійснювати 25 інститутів аграрного профілю. Плідно працював Київський авіаційний завод під керівництвом О. Антонова.

 
 4. До положення, що характеризує розвиток культури за доби «застою», доберіть конкретні факти.
 
На розвиток суспільних наук і мистецтва негативно впливав постіний контроль партійних органів. За невідповідне до існуючих ідеологічних штампів висвітлення історії українського козацтва звільнили з роботи учених О. Апановича та Я. Дзиру. У 1979 р. був надрукований віршований роман Л. Костенко "Маруся Чурай", але написаний він був в 1973 р. Поетеса звинувачувалася компартійними ідеологами в "художній неповноцінності".
На початку 1968 р. вийшов роман О. Гончара "Собор", за що автор зазнав комуністичного цькування.
В. Симоненко десять років не міг видати свою збірку поезій "Лебеді материнства".
 
 
 5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел.
 
1) Головним науковим центром України залишилася Академія наук УРСР, оголювана відомим вченим академіком Б. Патоном. Основні напрямки наукових досліджень визначалися фізико-технологічною, біохімічною секціями. Українські вчені зробили значний внесок у розвиток ракетної техніки, космонавтики, кібернетики, у використання атомної енергії в мирних цілях.
Українська наука забеспечувала, в першу чергу, потреби військово-промислового комплексу, на його розвиток держава коштів не шкодувала.
2) В уривку йде мова про творчість В. Івасюка. Провідне місце в творчості Івасюка займали пісні, в яких поєднувалися традиції української музики з естрадою.
У 1974 р. його пісня "Водограй" на фестівалі "Сопот" у Польщу визнала найкрощою. Творчість в. Івасюка підносить писи національно-культурної самобутності українців, зміцнює національний дух нашого народу.
 
 
Відповідь (гдз) завдання 6 для параграфу 16 підручника історія України за 11 клас. 
Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргументів на підтвердження або спростування викладеної думки.
 
На початку 1968 р. вийшов роман О. Гончара "Собор", у якому автор виступив на захист православ'я, традицій і звичаїв українського народу. "Собор" здобув наймовірну популярність, його передавали з рук у руки, він мав міжнародний розголос. Не дивлячись на це компартійні ідеологи розгорнули політику цькування автора.
У 1968 р. на пленумі ЦК КПУ перший секретар Дніпропетровського обкому партії О. Ватченко, виступив у ролі літературного критика, аналізуючи політичні помилки й прорахунки О. Гончара. В премі роман так сама засуджувався.
У 1978 р. за наполяганням компартійних ідеологів О. Гончара усунули від керівництва Спілкою письменників України.
Через таку гостру критику, роман довго замовчувався і впродовж майже 20 років не видавався.