Параграф 18 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 18
 
 1. Складіть речення про події та явища доби «перебудови», використавши поняття і терміни:
 
Політика "прискорення" передбачала прискорення темпів економічного зростання. З кінця 1980-х рр. дефіцитом стали більшість товарів. В роки перебудови інфляція зростала швидкими темпами.
 
 
 2. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.
 
Політика "прискорення" передбачала розроблення заходів, спрямованих на прискорений соціально-економічний розвиток країни. Але гасло "прискорення" залишилося лише гаслом. так як керівництво не розробила ніякої програми. "Стратегія прискорення" на практиці не здійснювалася. Навпаки, криза дедалі більше охоплювала економіу СРСР. Щороку економічні показники погіршувалися.
Отже, політика "прискорення" виявилася неефективною. Правктика показала, що без змін у системі суспільних відносин не можливо домогтися значного підвищення темпів економічного зростання.
 
 
 3. Проілюструйте конкретними фактами тези про події та явища доби «перебудови»:
 
У квітні 1985 р. Пленум ЦК КПРС постановив реалізувати до 200 року заходи, які мали подолати відставання СРСР від розвинених країн світу.
В економіці було вирішено перейти від екстенсивних методів господарювання до інтенсивних.
В листопаді 1986 р. прийнято закон "Про індівідуальну трудову діяльність громадян СРСР", за якими дозволялася індівідуальна трудова діяльність без найманої праці.
Курс на модернізацію соціалістичної економіки був проголошений на пленумі ЦК КПРС у червні 1987 р., який пропонував перейти від адміністративних методів господарювання до нового господарського механізму.
У 1987 р. був прийнятий занок "Про державне підприємство (об'єднання)", який передбачав самостійність промислових підприємств.
У 1988 р. прийнято закон "Про кооперацію в СРСР".

 
 4. Прокоментуйте події (або явища) про які йдеться у фрагменті джерела.
 
В уривку йде мова про гострий дефіцит продовольства, який спостерігався в СРСР в роки "перебудови".
В умовах тотального дефіциту широкого поширення набув нормований розроділ по картковій системі (талонам).
З магазнів зниками товари першої необхідності: мило, пральний порошок, сигарети; зростала спекуляція; поширювався "чорний ринок".
Практикувалося придбання продуктів у великих містах під час відряджень, поїздок на відпочинок, а також "по знайомству".
В цей час почали з'являтися кооперативні магазини, де продукція продавалася по завищеним цінам.
 
 
 5. Відповідь (гдз) завдання 5 для параграфу 18 підручника історія України за 11 клас. 
Чому Чорнобильську катастрофу вважають каталізатором подій українського національного пробудження періоду «перебудови»?
 
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. сталася екологічна катастрофа світового рівня - аварія на Чорнобильській АЕС. Аварія призвела до забруднення біосфери, радіактивного опромінення тисяч людей.
Партійне керівництво ретельно проховувало жахливі масштаби катастрофи. Лише 14 травня 1986 р. Горбачов виступив з офіційною заявою про аварію на ЧАЕС.
Чимало людей були незадоволені радянським режимом через те, що партія намагалася применшити масштаби трагедії.
Внаслідок цього почали з'являтися перші громадські організації, які об'єднувалися навколо теми аварії на ЧАЕС. Дві з таких огранізації - "Зелений світ" та Союз "Чорнобиль", перетворилися на потужні політичні сили.
Із Чорнобильиької аварії почався розпад Радянського Союзу. В звітах органів КДБ все частіше зустрічалися повідомлення про антирадянську діяльність "націоналістичних" центрів, прояви невдоволення радянською владою.
В багатьох регіонах України все частіше відбувалися акції протесту проти експлуатації атомних електростанцій.
До аварії Чорнобильська АЕС була одним із символів економічної могутності СРСР. Після - стала символом нехтування керівництвом безпекою та здоров'ям свого населення.