Параграф 22-23 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 22-23
 
 1. Установіть хронологічну послідовність подій:
 
Заснування збройних сил України затвердження Верховною Радою державних символів України обрання Президентом України Л. Кучми ухвалення Конституції України.
 
 
 2. Складіть речення, використавши поняття і терміни:
 
З 1999 р. в Україні розпочалася грошова приватизація. Основна частина компартійно-радянської номенклатури після заборони КПРС утворила так звану партію влади.
27 червня 1996 р. Верховна Рада відновила свою діяльність, прийняття Конституції тривало всю ніч, ця подія ввійшла в історію під назвою "Конституційна ніч".
У березні й квітні 1994 р. відбулися вибори до Верховної Ради України, що проводилися за мажоритарною стстемою. У 1993 р. гіперінфляція була величезною і привела до знецінення купонокарбованця у 103 рази.
На початок 1992 р. були введені купонокарбованці багаторазового використання.
 
 
 3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в подіях 1990-х pp.:
 
Л. Кучма - політичний діяч України, у 1994 р. переміг на позачергових виборах Президента України.
О .Мороз - український політик, очільник Соціалістичної партії України.
М. Сирота - український політик, очолював узгоджувальну комісію в парламенті напередодні прийняття Конституції.

 
 4. У чому полягає історичне значення ухвалення Конституції України?
 
28 червня 1996 р. було прийнято Конституцію України. Україна отримала Основний Закон, без якого не може існувати держава. Конституція юридично закріпила політичний та економічний суверенітет української держави, її територіальну цілісність, основні права, обов'язки громадян.
Конституція створила нові основи для утвердження стабільності в країні, підвищення духовності народу.
Також прийняття Основного Закону утвердило міжнародний авторитет України.
 
 
 5. До положень, що характеризують розвиток економіки 1990-х pp., доберіть конкретні факти.
 
1) Погіршення матеріального становища населення виявлялося у зниженні реальної заробітної плати у багатомісячні затримки виплат. У середині 90-х рр. родина витрачала на їжу 70% своїх доходів.
З 1990 р. до сьогодні кількість населення України скоротилося з 52 до 45 млн. осіб.
Різке зниження народжуваності означало гостру кризу міс'ї. Зростала кількість розлучень.
У 90-ті рр. сметрність почала перевищувати народжуваність.
2) Сільське господарство значно повільніше. У селян не було капіталів для купівлі техніки. У 1991-1994 рр. сільське господарство було одним з основних чинників зростання інфляції.
У сільській місцевості частка людей пенсійного віку становила 29%. Молодь масово виїзджала з села в пошуках кращого життя.
3) У 1995-1998 рр. здійснювалася сертифікатна приватизація. Громадяни України мали можливість реалізовувати своє право на приватизацію державного майна за допомогою ваучерів. Проте реальну вигоду від неї отримала лише незначна частка населення.
У приватну власність перейшло понад 90% підприємств торгівлі, сфери обслуговування та громадянського харчування. Внаслідок цього було пололано товарний дефіцит і з'явилися передумови для формування середнього класу.
В країні почали з'являтися фордові біржі.


 6. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.

1) Партія влади утворилася після заборони КПРС. До неї ввійшли фахівці з різних галузей економіки й культури. Не маючи справжніх конкурентів, "партія влади" зіткнулася з суспільсьвом, яке негативно ставилося до радянського минулого.
У сформованій в березні 1990 р. Верховній Раді "партія влади" отримала більшість місць.
Вони підтримали ініціативу запровадження інституту президенства, проте вони негативно ставилися до рознирення повноважень президента.
В березні 1995 р. утворилася КПУ, яка проголосила себе наступницею КПРС. КПУ на той момент була наймасовішою партією.
На чергових виборах КПУ отримало більшість голосів.
2) Складним питанням виявився розподіл повноважень між Верховною радою та Президентом України. Більшість депутатів не бажала передавати президенту реальної виконавчої влади.
8 червня 1995 р. Президент України та ВР уклали Конституційній договір терміном на 1 рік. Але деякі партії не погоджувалися з розподілом повноважень між гілками влади, визнання приватної власті на засоби виробництва, перетворення української національної символіки на державну, ненадання російської мови державного статусу.
Все це відтягувало момент укладання Конституції.


 7. Відповідь (гдз) завдання 7 для параграфу 22-23 підручника історія України за 11 клас. 
Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргументів на його підтвердження або спростування.

На початку 1990-х рр. в Україні почалася глибока економічна криза. У перші місяці після Розпаду СРСР в Україні здійснювалися кроки в напрямку ринкових перетворень. З початку 1992 р. в обіг було введено купоно-карбованці, було проголошено лібералізацію ринкової торгівлі й повну свободу ринкових цін.
У березні 1992 р. було прийнято закон "Основи національної економічної політики України", згідно з яким Україна отримала можливість стати учасницею МВФ.
Однак фактично лібералізацію здійснювалась без здійснення відповідних кроків зі створення механізмів ринкової економіки і внаслідок цього криза в економіці поглибилась. Видбулося подальше зниження обсягів виробництва, що призвело до значного зростання цін, а отже, і різкого погіршення життєвого рівня більшості населення.
Уряди фактично здійснювали управління економіною адміністративними методами. Директивно встановлювалося 80% цін на товари. Приватизація майже не здійснювалася. Більшість державних підприємств припинили роботу в умовах інфляції і відсутності налагодженої системи збуту.