Параграф 24 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 24
 
 1. Установіть хронологічну послідовність подій:
 
Підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї Вступ України до Ради Європи Підписання Довогору про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною Обрання В. Ющенка Президентом України.
 
 
 2. Складіть речення, використавши поняття і терміни:
 
У липні 2002 р. відбувся саміт Україна - Європейський Союз. Проголошення Україною стратегічної межи євроінтеграції зумовило налагодження тісних відносин з ЄС. У лютому 2003 р. керівники Росії, України, Білорусії, Казахстану уклали угоду про створення Єдиного економічного простору (ЄЕП).
"Тузлитська криза" виникла в 2005 р. у зв'язку з тим, що росіяни мали намір встановити на О. Тузла свою військову заставу.
"Помаранчева революція" тривала з 21 листопада до 8 грудня 2004 р.
З 2006 р. Україна стара парламентсько-президентською республікою.
 
 
 3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в подіях доби:
 
Л. Кучма - український політик; Президент України з 1994 до 2004 рр.
В. Янукович - політик, прем'єр-міністр в уряді Л. Кучми; в 2004 р. приймав участь в президентських виборах, на яких програв В. Ющенку.
В. Ющенко - український політик; Президент України з 2005 до 2010 р.; лідер Помаранчевої революції.

 
 4. Визначте суть Будапештського меморандуму, підписаного нищими керівниками України, США, Великої Британії та Росії, про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Яке значення цих документів?
 
Будапешстський меморандум
5 грудня 1994 р. між Україною, США, Росією та Великою Британією було укладено Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Згідно з Меморандумом країни-підписнти забов'язалися поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; негайно надати Україні допомогу, якщо вона стане жертвою агресії; не застосовувати ядерну зброю проти України.
Як компенсацію за ліквідацію ядерної зброї Україні було виплачено 375 млн. доларів.
Договір про дружбу, співробітництво і партнерство
31 травня 1997 р. між Україною і Російською Федерацією було підписано Договір про дружбу, співробітництво і партнерство.
В Угоді закріплювався принцип стратегічного партнерства; визнавалась непорушність існуючих кордонів; гарантувалася повага до територіальної цілосності та взаємні зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.
Значення цих докуметів полягає в тому, що вони мали гаратувати Україна вільне і незалежне життя в Європі. Проте ці документи не змогли завадити збройній агресії Росії.
 
 
 5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагментах джерел.
 
В наведених уривках йде мова про події "Помаранчевої революції", яка тривала з 22 листопада до 8 грудня 2004 р. Тоді сотні тисяч громадян України вийшли на вулиці, вимагаючи відставки діючої влади.
Однією з головних причин "поманарчевої революції" була спроба влади сфальсифікувати волевиявлення виборців. Згодом Верховний суд України констатував факти порушень у процедурі голосування і призначив провести повторний тур голосування.
У результаті повторного голосування перемогу здобув В. Ющенко, за нього проголосувало 51,99 %. Інавгурація нового Президента України відбувась 23 січня 2005 р.
Таким чином, політична криза в країні була розв'язаня шляхом компромісу, народ України відстояв свої права мирним шляхом, засвідчивши свою прихильність демократичним ідеалам.


 6. Відповідь (гдз) завдання 6 для параграфу 24 підручника історія України за 11 клас. 
Підтвердіть фактами або спростуйте слушність твердження.

Вибори Президента України 2004 р. стали переломними в історії України. Однією з особливостей передвиборчої кампанії стала велика кількість кандидатів у Президенти - більше 20. Проте головна передвиборча боротьба точилася між двома кандидатами - В. Януковичем і В. Ющенко.
Президентські вибори відбулися 31 жовтня 2004 р. Під час проведення виборів проявилася заангажованість ЦВК на чолі з С. Ківаловим. Також було визначено, що робота комп'ютерної мережі ЦВК зазнавала зовнішнього втручання.
Другий тур виборів було призначено на 21 листопада 2004 р. Голосування другого туру відбулося із значними фільсифікаціями і махінаціями на користь В. Януковича. Коли ЦВК оприлюднили результати про перемогу Януковича, то виявилося, що вони відрізняються від даних екзитполів, які свідчили про перемогу В. Ющенка.
Обурені таким станом речей виборці вігукнулися на заклик опозиційного кандидата захистити свій вибір і вже ввечері 21 листопада 2004 р. зібралися на мітинг на центральній площі Києва - майдані Незалежності. Наступного дня мітинг переріс у масову мирну акцію протесту, яка тривала до 8 грудня 2004 р. і отримала назву "Помаранчева революція".
У різні дні під час акції громадського протесту на майдані Незалежності знаходилось від 500 тис. до 1,5 млн. осіб. На Майдані Незалежності мітигувальники ставили намети, де й залишалися ночувати.
Штаб В. Ющенка організував пряму супутникову трансляцію з Майдану Незалежності, чим скористалися провідні телеканали світу. Вибух народного гніву був викликаний не стільки неочікуваними результатами президентських виборів, скільки незадоволенням виборців своїм становищем. Народ втомився від мафіозно-корумпованого уряду і прагнув покращення свого життя.