Параграф 27 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 27
 
 1. Установіть хронологічну послідовність подій:
 
Окупація Криму РФ Початок антитерористичної операції (АТО) Збільшення Слов'янська Бої за Іловайськ, Іловайський котел Переговори "норманської четвірки" в Мінську. 
 
 
 2. Складіть речення, використавши поняття і терміни:
 
14 квітня 2014 р. розпочалася широкомасштабна антитерористична операція (АТО). Операція об'єднаних сил (ООС) було розпочато 30 квітня 2018 р.
Добровольчі батальйони почали формуватися навесні 2014 р.
Від 26 травня 2014 до 22 січня 2015 р. тривала оборона Донецького аеропорту, українських вояків, які його обороняли, за мужність і непереможність назвали "кібергами".
Тимчасово окупованою територією України є частина території України, яка контролюється РФ внаслідок анексії Криму, а також війни на сході України.
Агресію РФ проти України називають "гібридною війною" через використання Росією невоєнних засобів.
11 лютого 2015 р. у Мінському палаці незалежність зустрілися лідери Німеччини, Франції, Росії та України (формат "нормандська четвірка").
 
 
 3. Поміркуйте, що дає підстави для пропонованих думок політиків. Наведіть кілька аргументів на їх підтвердження або спростування.
 
Метою загарблення Криму було з одного боку добитися підтримки шовіністичної частини населення Росії, а з іншого - "покарати" України за Революцію.
Заздалегіть до Криму було наліслано спецпідрозділи російських військ. У ніч на 27 лютого 2014 р. будівлі парламенту та уряду Криму були захоплені військовими без розпізнавальних знаків, які вивісили на ними прапор Росії.
1 березня 2014 р. Державна Дума Росії дозволила російському Президенту В. Путіну військову агресію проти України.
16 березня 2014 р. в Криму відбувся незаконий "референдум", за результатами якого було оголошено, що 97 % учасників "проголосували за входження до складу Росії".
Реакція світу на дії РФ в Криму була блискавичною. Проти анекції Криму висловилися майже всі європейські країни, США, Канада, Японія. Після цих дій Росію виключили із складу Великої Вісімки. Західний світ непокоїла загроза повернення Холодної війни та поширення посійської агресії на інші держави.
Щоб приборкати країну-агресора та послабила економічну Росії, з 2014 р. почали запроваджувати міжнародні сакнції. Мета санкцій - припинення фінансування, озброєння та постачання Росією терористів на сході України.

 
 4. Відповідь (гдз) завдання 4 для параграфу 27 підручника історія України за 11 клас. 
Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела.
 
Російсько-українська війна, яка розпочалася в березні 2014 р. з анексії Криму, у квітні перекинулась на схід країни, де були створені самопроголошені "народні республіки".
10 серпня 2014 р. розпочалися бої за Іловайськ, взяття якого відкрило б перспективу оточення Донецька і Горлівки.
Для захоплення міста були направлені невеликі підрозділи у загальній кількості 700 чоловік. Їм вдалося взяти під контроль західні окраїни Іловайська, проте розвинути наступ не змогли.
19 серпня збройні формування ДНР перейши в контратаку. 24 серпня командування АТО повністю втратило контроль над ситуацією, війська почали залишати свої позиції.
28 серпня 2014 р. Іловайськ був узятий російськими військами у подвійне кільце.
Пробиваючись із боями, українські війська відступили з Іловайського котла до 4 вересня, зазнавши значних втрат, лише 789 військових вийшли неушкодженими.
Ці події ввійшли в хронологію російсько-української війни під назвою "Іловайський котел".