Параграф 29 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 29
 
 1. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в сучасній культурі, науці:
 
Л. Коденюк - український космонавт; він здійснив космічний політ на шатлі "Колумбія", який тривав 15 діб; ним було проведено 10 наукових експериментів з космічної ботаніки.
Руслана - українська співачка, у 2004 р. отримала перемогу на пісенному конкурсі "Євробачення".
Джамала - українська співачка, у 2016 р. отримала перемогу на пісенному конкурсі "Євробачення".
Л. Костенко - українська письменниця і поетеса; в 2011 р. опубліковала перший прозовий твір-роман "Записки українського сумасшедшего".
Ю. Андрухович - український поет, перекладач; в 1985 р. заснував поетичну групу "Бу-ба-бу".
 
 
 2. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.
 
1) Перепис населення 2001 р. показав, що українська мова є рідно. для 67,5% населення України. 25 квітня 2019 р. Верховна Рада ухвалила Закон України "Про забеспечення функціонування української мови як державної.
2) Скорочення бюджетних асигнувань позначилося на загальному стані науки. Протягом 1991-1998 рр. загальна чисельність правцівників НАН України скоротилася на 45%. За цей час за кордон виїхало понад 6 тис. учених. Виїздять переважно молоді перспективні вчені, відбувається швидке старіння наукових кадрів.
3) За 25 років незалежності створено 7 нових типів літаків, а 12 типів літаків модернізовано. Нагальною проблемою галузі літакобувування залишається багаторічний дефіцит фінансування. Сьогодня авіапромисловість відстає від рівня розвинутих держав. Відсутній достатній попит на літаки.
У травні 2018 р. Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року.
4) У вересні 2017 р. Верховна Рада ухвалили Закон України "Про освіту". Він впроваджує трирівневу систему середньої освіти: початкова освіта - 4 роки, базова освіта - 5 років, профільна - 3 роки.
Усього - 12 років. Старша школа буде місцем академічного або професійного навчання. Учні старшої школи зможуть обирати предмети самостійно.
 
 
 3. До положень, що характеризують розвиток сучасної культури, науки, освіти, доберіть конкретні факти.
 
1) На початку 90-х років в Україні у сфері науки й наукового обслуговування прцювало 450 тис. осіб, налічувалось 1300 наукових установ. В радянські часи найка діяла в інтересах війського-промислового комплексу, і финансувалась з джерел призначених на розвиток ВПК.
2) В 1985 р. у Львові виник літературний гурт "Бу-ба-бу", що свідчило про оновлення літературно-містецького процесу в Україні.
Популярним жанром літератури стала художня публіцистика.
Розвивається українське образотворче мистецтво. Популярними є роботи художників-концептуалістів. Українські поп-виконавці представляють Україну на конкурсі "Євробачення". В 2004 р. перемогу на цьому конкурсі отримала співачка Руслана, а в 2016 р. - співачка Джамала.
3) Навчальний 2018-2019 рік став визначальним для освіти України, оскільки розпочав перехід загальної середньої освіти на 12-річне навчання - стартувала Нова українська школа (НУШ).
Для фінансування НУШ держава виділила 2 млрд. грн.

 
 4. Прокоментуйте висловлення. У чому цінність джерела особисто для вас? Стисло висловіть своє ставлення до викладених думок.
 
1) В 2018-2019 навчальному році в школах України почалось впровадження НУШ. Мета шкільної реформи - створити школу, в якій учням буде комфортно навчатися, яка вчить застосовувати отримані знання і вміння в житті. Нова українська школа шрунтується на педагогіці партнерства, що передбачає співпрацю учителя - учня - бальків.
Освіта стане 12-річною і буде поділятися на:
- початкоку (4 роки);
- базову середню (5 років);
- профільну (3 роки).
Це сприятиме формуванню освіченої, всібічно розвиненої особистоті, яка зможе знайти своє місце в житті.
2) В 2016 р. в Стокгольмі відбувся пісенний конкурс "Євробачення", на якому перемогу отримала українська співачка Джамала. На уонкурсі вона представила власну пісню - "1944".
Головним змістом пісні є пам'ять про страшні події депортіції кримських татар з Криму в 1944 р.
На створення пісні співачку надихнули події 2014 р., коли Росія аніксувала Крим.
Дана композиція присвячена трагічним подіям минулого, зокрема депортації кримськотатарського народу.
Пісня "1944" отримала 534 бали на конкурсі.
 
 
 5. Відповідь (гдз) завдання 5 для параграфу 29 підручника історія України за 11 клас.
Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргументів на підтвердження або спростування викладеної думки.
 
Сьогодні Україна потребує модернізації освіти для того, щоб молоді українці могли конкурувати з європейськими випускниками.
За основу реморми освіти в Україні покладено концепцію "Нової української школи". Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти.
Відтепер освіта в Україні буде грунтуватися на партнертсві між учнем, учителем і батьками. В освітньому процесі відбувається орієнтація на потреби учня.
25 вересня 2017 р. - президент України П. Порошенко підписав Закон України "Про освіту".
У 218-2019 навчальному році цчні 1-х класів почали навчатися за програмою НУШ.
Реформа освітньої галузі є надзвичайно важливою. Вона спрямована на підвищення якості освіти на всіх рівнях. Реформована освіта має сприяти підвищенню інтелектуального, творчого, культурного потенціалу українців, підвищенню освітнього рівня громадян для забезпечення стабільного розвитку України та її європейського вибору.