Параграф 3 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 3
 

✔ 
1. Установіть хронологічну послідовність подій повоєнних років:
 
Арешт митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого → Львівський псевдособор УГКЦ Акція «Вісла» загибель Романа Шухевича.



✔ 2. Складіть речення про події повоєнних років, використавши поняття, терміни, назви: радянізація, псевдособор.

Складовими раденізації на західноукраїнських землях були колективізація, індустріалізація та масові репресії. Псевдособор УГКЦ відбувся у 1946 р. у Львові.



✔ 3. Схарактеризуйте одним реченням історичних діячів відповідно до їхньої ролі в подіях повоєнної України: И. Сліпий, Р. Шухевич.

1) Одразу після вступу радянських військ у західну Україну на роботу місцевих органів влади господарської, політичної та інших сфер зі східних областей були направлені представники різних спеціальностей. До серпня 1946 р. сюди прибуло 86 тис. спеціалістів.
2) На кінець 1945р. в західній Україні відбували 1700 промислових підприємців та 500 промислових артілей. Водночас харчова й легка галузі промисловості, які виробляли продукти народного споживання, розвивалися повільно.
3) Колективізація здійснювалася звичними методами: примус, шантаж, залякування, провокації, заслання до Сибіру. Усіх, хто чинив опір або не виконував завдання, висилали до Сибіру, Казахстану та в інші віддаленні райони СРСР на спецпоселення.
4) Захищаючи себе від радянського режиму, представлених національно - визвольного руху, вдалися до різних методів боротьби – від саботажу до збройного опору. Жінки в УПВ виконували інформаційно - розвідувальні і просвітницько – пропагандистські функції.



5. Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела.

8-го березня 1946 р. у Львові в соборі Святого Юра відбувся псевдособор представників духівництва і вірян греко – католицької церкви, на якому ухвалено рішення про скасування Берестейської церковної унії 1596 р. та підпорядкування УГКЦ юрисдикції РПЦ.
УГКЦ змушена була перейтив в поділля. Ліквідація УГКЦ була складовою радянізації західноукраїнських земель. Цим заходом нова влада підірвати в краї духовну опору українського національного визвольного руху.



 6. Відповіді (гдз) завдання 6 для параграфу 3 підручника історія України за 11 клас.
Поміркуйте, що дає підстави для запропонованого нижче висновку.

Після війни СРСР намагався встановити свій порядок на західноукраїнських землях. Представники влади намагалися провести радянізацію в найкоротший час, незважаючи на опір лісового населення.
21 жовтня 1947 р. було проведено операцію «Захід», яка була спремована пропи місцевого населення.
Усіх, хто чинив опір радянській владі, висилали до Сибіру, Казахстану на спецпоселення.