параграф 12-13 вправа 7 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019
1. Знайдіть у мережі Інтернет десять приказок або прислів’їв, що містять числівники; десять назв пісень, кінофільмів або художніх творів з числівниками. Запишіть їх.
Прислів’я, приказки
✔ Ану вставай, чоловіче, третій півень кукуріче.
✔ Аршин на піджак, а два — на латки.
✔ Балакала-говорила сім мішків гречаного Гаврила
✔ В ліс їдуть, а на трьох одну сокиру беруть.
✔ Всім по сім, а мені таки вісім.
✔ Дурний, як сто пудів диму.
✔ Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на хвилину пізніше.
✔ Краще раз побачить, як тричі почуть.
✔ Ледве від сімох відгавкалась.
✔ Надувся, як півтора нещастя.
Пісні, кінофільми, художні твори
✔ Маруся раз, два, три..
✔ Колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю»
✔ Колядка «Бог предвічний народився»
✔ Казка - фільм «Вовк та семеро козенят»
✔ Григір Тютюнник "Три зозулі з поклоном"
✔ Т.Шевченко "Ой три шляхи широкії"
✔ Василь Стус "Сто років як сконала Січ"
✔ Богдан Лепкий "Перша зірка"
✔ І.Карпенко-Карий "Сто тисяч"
✔ Юрій Федькович "Три як рідні брати"
✔ Володимир Сосюра "Третя рота"
✔ Дмитро Павличко "Два кольори"
✔ Іван Франко "Три долі"
2. Складіть і запишіть бюджет туристичної мандрівки вашого класу в Карпати (у Холодний Яр або Шевченківськими місцями). Використайте не менше десяти числівників у різних відмінкових формах і передайте їх на письмі словами.
Наш клас вирішив помандрувати Україною! Обрали екскурсійну поїздку на Черкащину в історичне серце українського козацтва - Чигирин, Суботів та Холодний Яр.
Одноденний тур, який переніс нас в часи козаччини до ключових історичних подій сімнадцятого - двадцятого ст. коштував нам п’ятсот гривень.
Перед нами постав Чигирин , де ми відвідати відтворену резиденцію гетьмана (квиток нам обійшовся до сорока гривень), археологічний музей з великою колекцією козацької та турецької зброї (тут обійшлися двомастами шістдесятьма гривнями), елементів побуту, а також Замкову гору - відтворену цитадель (тут квиток від п’ятдесяти чотирьох гривень). Отже, Чигирин коштував нам триста п’ятдесят чотири гривні.
У Суботові за вісімдесят вісім гривень десятеро хлопців та шістдесят чотири дівчинки оглянули Іллінську церкву-усипальницю, збудовану тисяча шістсот п’ятдесят третього року, де був похований сам гетьман Хмельницький. А також типовий для сімнадцятого ст. шляхетський оборонний двір.
Крім того, сімдесяти семи учням ще захотілося побувати у Холодному Яру, бо саме тут знаходиться одне з найстаріших дерев Європи - дуб Максима Залізняка, якому вже понад тисячу років. Тут знаходиться озеро, в якому за переказами святили ножі гайдамаки, а також Мотронинський монастир.