параграф 12-13 вправа 7 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 12-13 вправа 7:
 

1. Знайдіть у мережі Інтернет десять приказок або прислів’їв, що містять числівники; десять назв пісень, кінофільмів або художніх творів з числівниками. Запишіть їх.

Прислів’я, приказки
Ану вставай, чоловіче, третій півень кукуріче.
Аршин на піджак, а два — на латки.
Балакала-говорила сім мішків гречаного Гаврила
В ліс їдуть, а на трьох одну сокиру беруть.
Всім по сім, а мені таки вісім.
Дурний, як сто пудів диму.
Краще на п’ять хвилин раніше, ніж на хвилину пізніше.
Краще раз побачить, як тричі почуть.
Ледве від сімох відгавкалась.
Надувся, як півтора нещастя.

Пісні, кінофільми, художні твори
Маруся раз, два, три..
Колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю»
Колядка «Бог предвічний народився»
Казка - фільм «Вовк та семеро козенят»
Григір Тютюнник "Три зозулі з поклоном"
Т.Шевченко "Ой три шляхи широкії"
Василь Стус "Сто років як сконала Січ"
Богдан Лепкий "Перша зірка"
І.Карпенко-Карий "Сто тисяч"
Юрій Федькович "Три як рідні брати"
Володимир Сосюра "Третя рота"
Дмитро Павличко "Два кольори"
Іван Франко "Три долі"

2. Складіть і запишіть бюджет туристичної мандрівки вашого класу в Карпати (у Холодний Яр або Шевченківськими місцями). Використайте не менше десяти числівників у різних відмінкових формах і передайте їх на письмі словами.

Наш клас вирішив помандрувати Україною! Обрали екскурсійну поїздку на Черкащину в історичне серце українського козацтва - Чигирин, Суботів та Холодний Яр.
Одноденний тур, який переніс нас в часи козаччини до ключових історичних подій сімнадцятого - двадцятого ст. коштував нам п’ятсот гривень.
Перед нами постав Чигирин , де ми відвідати відтворену резиденцію гетьмана (квиток нам обійшовся до сорока гривень), археологічний музей з великою колекцією козацької та турецької зброї (тут обійшлися двомастами шістдесятьма гривнями), елементів побуту, а також Замкову гору - відтворену цитадель (тут квиток від п’ятдесяти чотирьох гривень). Отже, Чигирин коштував нам триста п’ятдесят чотири гривні.
У Суботові за вісімдесят вісім гривень десятеро хлопців та шістдесят чотири дівчинки оглянули Іллінську церкву-усипальницю, збудовану тисяча шістсот п’ятдесят третього року, де був похований сам гетьман Хмельницький. А також типовий для сімнадцятого ст. шляхетський оборонний двір.
Крім того, сімдесяти семи учням ще  захотілося побувати у Холодному Яру, бо саме тут знаходиться одне з найстаріших дерев Європи - дуб Максима Залізняка, якому вже понад тисячу років. Тут знаходиться озеро, в якому за переказами святили ножі гайдамаки, а також Мотронинський монастир.