параграф 2-3 вправа 4 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 2-3 вправа 4:
 

Прочитайте тексти й виконайте завдання.
А. Знайдіть у текстах тропи, випишіть їх.
Б. Уведіть риторичне запитання до тексту, що не має тропів.

І. У Паризьку обсерваторію до відомого астронома й математика Джованні Кассіні (1625–1712) приїхало товариство (метонімія) світських панів і панянок, бажаючи побачити в телескоп дивовижне явище - затемнення Сонця. - Але затемнення вже минуло, (персоніфікація) - розвів руками вчений. - Сподіваємося, - статечно заявив один пан, - професор буде настільки люб’язним, що повторить перед дамами таке цікаве явище (В. Григоренко).

ІІ. Сьогодні компакт-диск - це раритет (метафора). Але був час, (персоніфікація) що на цих блискучих кружечках зберігалася вся інформація: (метафора) фільми, музика, фото. Проте чи знаєте ви, що перший варіант компакт-диска розробив український кібернетик В’ячеслав Петров? А сталося це ще в 1960-х роках! (Н. Сукач).

ІІІ. Дорога говорить (персоніфікація) до нас через людські історії. Якби на ній не було нас, вона б мовчала (уособлення).
Дорогу оживляють (метафора) різні люди - сильні і слабкі, веселі і сумні, наївні і прагматичні. Усіх їх об’єднує щось одне (синекдоха), і я досі не знаю, як його назвати (Д. Матіяш).

IV. Відповідь: Ви зі мною?Ви готові слухати розповідь про цікавинки з біографії А. Дюма? Отже, увага!

Замолоду Александрові Дюма закидали, що він забудькуватий. Іноді в сороковому розділі його роману з’являлася дійова особа, яка загинула в четвертому. Щоб уникнути подібних курйозів, письменник у зрілому віці робив з картону малі манекени своїх персонажів. До них приклеював ярлики, зазначаючи ім’я, вік і колір волосся. Якщо один з героїв твору помирав, письменник викидав відповідний манекен (Н. Панчук).