параграф 2-3 вправа 7 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 2-3 вправа 7:
 

Прочитайте тексти й виконайте завдання.
А .Перепишіть тексти, увівши в кожен з них по два тропи й одній риторичній фігурі.
(синім - тропи; червоним - риторичні питання).
Б. У тексті ІІ підкресліть граматичні основи

І. Практично жодне технічне досягнення ХХ століття не обійшлося без винаходів і патентів цієї геніальної людини. Томас Едісон, у якого була золота голова, придумав, удосконалив або впровадив такі речі, як телеграф, телефон, кіноапарат, фонограф. І навіть говорити в трубку «алло» на початку розмови запропонував саме він. «Алло! Ви мене чуєте?» - почулося на другому кінці дроту. А у вільний від винаходів час він вивчав різні дієти та їхній вплив на організм людини. Про це захоплення його дружина - чарівний янгол, сказала в одному інтерв’ю, що «правильне харчування є одним з його найбільших хобі» (Дж. Джеймс).

ІІ. Чим вас зацікавити? Ось слухайте! Є міф, що слухання класичної музики - відпочинку серця та душі, скажімо, Моцарта, допомагає розвивати інтелект. Та це не так. Мозок реагує на кожен витвір мистецтва, який людині подобається. Тоді активуються структури, що викликають ейфорію. До речі, є окрема наука - нейроестетика, що вивчає, на які саме подразники мозок реагує позитивно. Наприклад, Андріївська церква в Києві подобається дуже багатьом, адже архітектор взяв бика за роги, бо використав саме ті форми, що викликають реакцію задоволення в мозку «» (В. Комаренко).

ІІІ. Американський математик Джордж Данциг, будучи аспірантом університету, якось спізнився на лекцію й подумав, що написані на дошці рівняння - це домашнє завдання. Ого! Яке ж складне! Чи подолаю? Вони здалися йому складнішими, ніж завжди, але він вирішив підкорити вершину гори, і через декілька днів він угамував зухвалі рівняння. Виявилося, що Джордж зробив відкриття в статистиці, над яким до того ламало голови тобто працювали багато вчених (О. Базан).

2. Напишіть вільне есе (п’ять-сім речень) на тему «Як я перемагаю свої лінощі». Використайте в ньому тропи й риторичні фігури.

Кожного з нас час від часу настигають лінощі. Замість того аби зробити справу, хочеться подивитися телевізор, піддатися обіймам Морфея, а в твоїй голові постійно лунає внутрішній голос і спокушає тебе бити байдики. Але часто за таким «невинним відпочинком, начебто на півгодинки» слідують негативні наслідки. Тож я хочу дати вам пораду, як із цим боротися.
Ну, по-перше, слід створити мотивацію. Ось, наприклад, якщо виконуєш справу, то купляєш собі нову гарненьку сукню або кофтинку. Але якщо не виконуєш, то маєш пожертвувати якоюсь річчю із свого гардеробу. В моєму випадку це працює на всі сто відсотків. По-друге, треба просто налаштувати себе на те, що крім тебе, цього ніхто не виконає. І тоді, можливо, хтось залишиться без сніданку, хтось отримає погану оцінку, а комусь просто буде соромно. Та хіба останнє - це не найгірше, що тільки може бути?
Тож, наостанок хочу сказати, що лінощі ще нікому не допомагали в цьому житті і, напевно, не допоможуть. З ними треба вести боротьбу, і не один день, а мабуть все життя.