параграф 35-36 вправа 6 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 35-36 вправа 6:
 

Перепишіть текст і виконайте завдання (розділові знаки пропущено).

Намагайся зрозуміти інших людей, бачити в їхніх життях їхню правду, яку треба приймати. Отже, суди про людей не тільки зі своєї позиції, а й з їхньої. Ще краще - з кількох позицій. А як би вчинив тут П’єр Безухов чи Роберт Джордан чи Мартін Іден, наприклад? (у автора відсутні коми при однорідних). А як би вчинив тут П’єр Безухов, чи Роберт Джордан, чи Мартін Іден, наприклад? Для цього треба мати щедре серце. Живуть же по-своєму дерева і квіти, жаби і ластівки, щури й соколи. І претензій до них ніхто не висуває. Так і люди (В. Стус).

А. Розставте в тексті розділові знаки й підкресліть однорідні члени речення.
Б. Напишіть роздум, підтвердивши або спростувавши думку В. Стуса. Сформулюйте два аргументи на користь своєї позиції, проілюструйте їх прикладами з літератури й історії (або з власного життя). Сформулюйте висновок (одна-півтори сторінки).

Намагайся зрозуміти інших людей, бачити в їхніх життях їхню правду, яку треба приймати. Отже, суди про людей не тільки зі своєї позиції, а й з їхньої. Ще краще - з кількох позицій.
Зрозуміти інших… Бачити їхню правду, яку треба прийняти… Судити з кількох позицій… Як це зробити? Дійсно, треба мати щедре серце. Але як виміряти щедрість серця? Якою мірою міряти? Біблія каже, що якою мірою міряєш, такою й тобі буде відміряно .
Мені здається, що у Книзі Книг втілена мудрість і досвід. У звʹязку з порушеною проблемою мені приходить на думку Святе Писання, а конкретно Старий Заповіт Книга Буття, бо саме у ній розповідається про розвиток, падіння, покарання та піднесення людства. Бог, створивши світ, тварин та людей, дав можливість існувати людям у комфортних умовах. Але Адам та Єва, зрадили Бога - за що отримали покарання. Всевишній грішників покарав, але життя залишив, бо бачив їхню правду, прийняв її, судив з кількох позицій.
Другий аргумент проілюструє Іван Іскра герой твору Ліни Костенко «Маруся Чурай». Він, щоб урятувати кохану від страти (за вироком суду), звертається за допомогою до самого гетьмана Хмельницького. Іван, розуміючи що Гриця - суперника вже немає, а Маруся врятована завдяки йому, міг би використати ситуацію на свій бік - просити Чураївну стати його дружиною. Але козак прощається з дівчиною , бо « … і знов земля кипить у боротьбі, І знову я належу не собі». Хлопець розумів Марусю, бачив в житті правду Марусину та Грицеву, важко приймав ту правду, судив про них не тільки зі своєї позиції, а й з їхньої, бо серце мав щедре, ніжне, «золоте».
Підсумовуючи зазначене , можу стверджувати, що жити треба без претензій, мати щедре на добро серце, а судити з кількох позицій. А яка ваша думка?