параграф 43 вправа 6 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 43 вправа 6:
 

Складіть і запишіть діалог на тему «На добро відповідай добром. А на зло?..» (по шість-вісім реплік від кожного учасника діалогу).

На добро відповідай добром. А на зло?..
⦁ Біблія каже, що на добро відповідай добром.
⦁ Так, я погоджуюсь із тобою та Біблією.
⦁ А як вирізнити те добро? Не підкажеш? Бо щось постійно поки що я у «мінусі».
⦁ Поясни?
⦁ Ось слухай, перше: дав списати - другу - дванадцять, а мені - десять, друге - захистив дівчинку - отримав купу синців, бо вона перша почала бійку, вилив воду з величезного тазика - бабуся насварила, бо вода дощова, дуже мʹяка, гарне добриво.
⦁ Друже, ти навчися відрізняти добро від зла!
⦁ Як? Навчи, порадь, розтлумач, що я не так роблю.
⦁ Слухай: другу не давай списувать, а допоможи розібратися у завданні. Звичайно ти витратиш на це більше часу та сил, але добра справа відгукнеться тобі. Прийде час і друг тобі віддячить, бо Біблія каже: час розкидати каміння і час збирати його. Про дівчинку - спочатку розберися, а потім лізь у бійку. Бабуся… Запитай , а потім силою хизуйся.
⦁ Ну, добре, тут наче зрозумів. А як же я на зло повинен реагувати? Ллє мені сусід у квітник помиї та ще й відро залишає вонюче на межі! ! Що робити! Казав - продовжує, кричав - його це бадьорить. Залишається битися...
⦁ А ти спробуй зробити так : візьми те брудне, смердяче відро та вимий...
⦁ Що? Ти здурів, що б я у багнюці копався?
⦁ Не перебивай, вимий відро та поклади у нього гостинця, диви, зараз сизон яблук, а вони ж в тебе пахучі, запашні, гарні... та й постав на межі.
⦁ І спрацює?
⦁ Подивимось.
⦁ Брате, а ти лис бувалий, таки справді спрацювало. Як тільки відро з яблуками я поставив, (а сам сховався) сусід за відро - а там яблука. Він туди, сюди озирається, потилицю почухав, не знає, що робити, жінку покликав. А вона йому каже, що треба вибачитися. Посмурніло обличчя у сусіда, а потім чую, кличе він мене. Вибачив я сусідові всі його провини.
⦁ А чому ж так робив це чоловік?
⦁ Заздрість керувала: у мені квіти буяють, а в нього - насіння не зійшло - мошка підʹїла, от він і розсердився на мене, хотів, щоб мої квіти пропали.
⦁ Чим закінчилося?
⦁ Пообіцяв я йому насіння дати, так і потоваришували ми.
⦁ Бувай, друже, дякую за пораду!
⦁ Бувай.