параграф 57-58 вправа 5 гдз 11 клас українська мова Авраменко 2019

 
Параграф 57-58 вправа 5:
 

1. Напишіть рецензію на один з творів української літератури, який ви прочитали в 11 класі.

Рецензія
Майстер корабля: роман / Юрій Яновський. - Київ: Центр навчальної літератури , 2017 .- 180с
Юрію Яновському - 26. І це - його перший роман.
У мене враження від цього твору гарне, що ж захопило? У романі на березі моря - Одеська кіностудія, і перші десятиріччя її роботи. То-Ма-Кі (Товариш Майстер Кіно) замислюється : пройшло його життя, і намагається розповісти читачеві про своїх товаришів по "кіношному" цеху, а ті теж розповідають-згадують про своє минуле . Богдан найбільше вражає своїми спогадами. Я бачу дружню родину.
Крім того, кохання … Таке ніжне, полохливе, але водночас бурхливе та примхливе, що «змушує» сумніватися у друзях. Але перемога бере у свої руки цих чотирьох людей.

2. Напишіть вільне есе на тему «Добре слово й кішці приємне».

Що означає «добре» слово? Як зрозуміти, що воно добре? Чому взагалі в суспільстві існують, живуть, прописуються слова добрі та неласкаві?
Сучасне суспільство настільки «черстве» та «камʹяне», що доброта, мабуть, у ньому вже не проживає. Я так вважала, поки не зітнулася із Добротою. Втомлена, безсила, виснажена, мов лимон (олімпіади, конкурси, МАН, курси, додаткові заняття - випускниця - медалістка ж, повинна, треба, корисно!), їхала додому. У напівтемному автобусі хтось слухав музику, хтось жваво гомонів у телефон, хтось просто куняв до своєї зупинки. Сіла. У голові думи, мов бджоли, гудять. А тут ще й бабця: «Дитинко, дай я сяду, з ніг валюся!» «Де ти взялася? Дома б сиділа, як з ніг валишся!» - промайнуло у голові, але місце все ж таки вступила - виховання! І тут: хлопець піднімається і каже: «Паняночнко, будь ласка, прошу» - поступається мені місцем. Боже! Як ж все вчасно. А ще «паняночко», мене ще так не називала! Як приємно, забула про втому! А через зупинку - ми з хлопцем були знайомі, бо пасажир, який сидів поруч мене, вийшов, а Микола (так звуть мого знайомого) сів поруч. Ми розговорилися, я зрозуміла, що подобаюсь хлопцеві, а він подобається мені, а ще він вчиться там, куди збираються вступати я, у нас спільні інтереси, та й мешкаємо ми недалеко один від одного, просто у різних школах навчались. Збіг обставин - а така приємніть вийшла через неприємність.
Отже, ми через поспішність жити, забуваємо дивитися «під ноги», торопимося жити, не помічаємо радість, добро, не чуємо компліментів та й не робимо їх іншим. Зробіть зупинку, перепочинок, скажіть добрі слова - світ зміниться, потеплішає і навіть кішці стане приємно! Не вірите? Спробуйте!