вправа 264 гдз 11 клас українська мова Глазова 2019

 

Прочитайте, обговоріть прочитане. Якою мірою ви згодні/не згодні з автором висловлення? Складіть план трихвилинного виступу «Чим повага до грошей відрізняється від любові до них?». За спільно складеним планом створіть текст виступу.

Відомий вислів про те, що не в грошах щастя, породив безліч жартів протилежного змісту. Наприклад: «Усі знають, що щастя не в грошах, але кожен хоче переконатися в цьому особисто».З дитинства ми звикли, що багатий - обов’язково злодій і гнобитель трудящого люду. Тож наші симпатії на боці бідняка, злидаря, жебрака.
Але ж такі стереотипи мислення нам нав’язувалися! І що цікаво - через казки і прислів’я! Пам’ятаєте: «Де гроші говорять, там правда мовчить», «Козак хороший, тільки не має грошей!» Але сучасне життя підказує нові казки. Та й прислів’я сьогодні шанують інші: «Щоб гроші рахувати, треба розум мати», «Як копійка ведеться, то спокійно живеться». А є й інше прислів’я, у багатьох народів популярне: «Чому бідний? Бо дурний. Чому дурний? Бо бідний».
То може, пора відмовитися від нав’язуваних століттями шаблонів мислення? Відмовитися від перейнятого у спадок комплексу жертви: «Ми хоч бідні, але чесні?» Так хочеться бути і чесними, і небідними… Звісно, пам’ятаючи гасло чесних: «Зароблена копійка краща за вкрадений карбованець».
План
⦁ Гроші - це свобода і відчуття безпеки.
⦁ Гроші - це статус і влада.
⦁ Гроші слід економити і контролювати.
⦁ Гроші - це імідж і повага.
⦁ Гроші - це час.
Чому гроші - свобода і відчуття безпеки? Я не буду торкатися теми корупції, яка так квітне в Україні, а хочу поговорити з точки зору європейця, адже ми туди рухаємося!? Маючи гроші (я не кажу про мільйони, а про чесно зароблені гроші, не гроши, а гроші), людина може собі дозволити купувати необхідні речі, провести відпочинок там, де їй забажається, нарешті, зʹїсти те, що захочеться. Вона розраховуватиме на свої сили та можливості. І це правильно. Щодо безпеки. Сказати,що 100 % гроші - це безпека, ні! Але ж доля правди у цьому є. Яка? Я не буду голодувати, бо маю можливість купити їжу, а завдяки лікам, купленим за гроші, я одужаю. І це вже безпека.
Статус і влада - гроші, але великі гроші. Людей, які заробили їх , поважають, з ними хочуть мати партнерські стосунки, їм довіряють. Вони керують миром, але ж керувати треба так, щоб твоя країна процвітала, розвивалась, пенсіонери не вимирали , молодь не виїжджала за кордон у пошуках кращої долі, щоб не було соромно нащадкам, а про владних людей говорили не з прокльонами, а з любовʹю.
Щоб гроші «водились», їх треба вміти економити і контролювати. Як це зробити? Дуже легко! Відмовте своєму «Я» - і Ви багата людина, не зразу, поступово, але ця формула працює!
Гроші створюють нам імідж і пошану, не як у пункті «статус і влада», а повага, як до звичайної людини, без привілегій президента та його підлеглих, як до громадянина держави. У чому різниця? Багата людина - не жадна людина. Допомога не тільки своїм, а незнайомим- це імідж і повага. Буди волонтером, служителем, захисником, помічником - це добре. Допомагай так, щоб права рука не знала, на скільки допомогла ліва.
І на останок, гроші - це час. А це найголовніше - це моя особиста думка. Відволікся на дрібницю - втратив час, а згодом можливість, гідність, людяність, імідж, повагу, статус, владу, безпеку, свободу. А залежним бути - бути ніким.