вправа 329 гдз 11 клас українська мова Глазова 2019

 

Прочитайте уривок з риторичного тексту, укажіть у характеристику.

З-поміж високоталановитих жінок, які працювали в нашій культурі, постать Галини Кальченко - одна з найпоетичніших. Мисткиня була чутлива до всього прекрасного, і її обдаровання, одухотвореність натури знайшли щедрий вияв у її власній творчості.
З її любові до людей виникали чудові образи: композитора Леонтовича, письменника Нечуя-Левицького і, нарешті, вінець мистецького злету скульпторки - образ Лесі Українки. (метафори)
Щоразу, коли погляд ваш затримується (персоніфікація) на пам’ятникові Лесі Українки в Києві, неминуче, мабуть, думається вам: є в цьому прекрасному образі щось і від неї самої, авторки, натхненної жінки-митця Галини Кальченко.
Чим була для Галини Кальченко поезія Лесі Українки, цей невгасимий світильник душі? (метафора)
Завдяки якій духовній енергії творчість однієї людини спроможна так глибоко вплинути на творчу долю іншої? Чому - через відстань часу - Лесине слово зберегло (алегорія) для Галини Кальченко свою первісну свіжість, протягом стількох літ було для неї сповнене натхненної сили, чарівливості, поетичної магії? (метафори)
Ми звертаємося до Галини Кальченко як до живої, бо завжди житимуть у нашій культурі творіння славетної скульпторки. Стоїть і буде стояти на київських горах у співучій бронзі Леся Українка, зустрічатиме свої вічні весни (З виступу О. Гончара). (метафора та алегорія)

До зовнішньої чи внутрішньої характеристики вдався автор тексту? статичної чи динамічної?
Визначте вжиті в тексті тропи та риторичні фігури, поясніть їхню роль.