Вправа 380 гдз українська мова 11 клас Голуб Горошкіна Новосьолова
Вправа 380
Напишіть есе на одну із тем: «Не жди ніколи слушної пори – твоя мовчанка може стать ганьбою!» (Д. Павличко), «У чому полягає різниця між сміливістю і боягузтвом?».
У чому полягає різниця між сміливістю і боягузтво?
Завжди поряд ідуть дві протилежні риси людського характеру – сміливість і боягузтво.
У різні часи розмірковували над цим питанням філософи, психологи, педагоги.
Сміливістю володіє впевнена в собі людина, яка не боїться дивитися в обличчя супротивнику, не має страху, не лякається проблем, а шукає вихід для їх вирішення, не відступає від задуманого і йде до кінця.
Смілива людина повинна також володіти величезною кількістю терпіння, бути цілеспрямованою, завзятою, мати силу волі. Слід підкреслити, що дуже важливо, щоб така риса характеру, як сміливість, дісталася добрі і чуйній людині для добрих намірів. Варто відзначити, що сміливість у деяких людей може проявлятися і з негативним забарвленням, таким як азарт, фаталізм, впертість, які зазвичай стають небезпечними для них самих, як недоречні почуття сміливості.
У боягузтва так само, як і в сміливості теж є позитивні і негативні сторони прояву людського «я». Боягузтво може проявитися, як захисний рефлекс, який рятує від загрози – це боязкість і нерішучість. До негативних рис належать і малодушність, коливання, слабкість характеру, різноманітні фобії. Людина з такими рисами – повна протилежність сміливій людині. Вона боїться будь–яких проблем і всіляко їх обходить.
Я вважаю, що боягузтво – це звичайна слабкість сили волі, не бажання взяти свої емоції в руки і направити в потрібне русло. У боягуза теж може бути весна, але він з легкістю може від неї відмовитися, якщо на шляху виникне невелика перешкода. У літературі є безліч прикладів людського боягузтва і сміливості. Це наочно доводить на дійсних прикладах із життя, як людина через дрібні боязливі вчинка стає на «криву стежку», скоює моральні чи правові злочини. Тому я вважаю, що кожен повинен виховувати себе морально, вчитися врівноважувати свої емоції, вірити в свої сили, не давати почуттям страху охоплювати себе.
І пам'ятайте, що сміливість – це не відсутність страху, а необхідність щоденної боротьби з ними, протистояння з самим собою, несправедливістю, підступністю.
вправи поруч