контрольні запитання і завдання 4 гдз 11 клас українська мова Ворон Солопенко 2019

 
Контрольні запитання і завдання 4

Відповідь ГДЗ:
 

 4. Спишіть речення, ставлячи розділові знаки (вставні конструкції виділені скісними рисками).

1. А вранці - тільки глянь! - квітки уже горять червоні, палеві і білі, й майже чорні, і пахощі пливуть над ними неповторні. 2. До речі, знаю я ... садівника, «розиста» - так їх звуть -, що праця клопітка дала йому таке, що й не сягнути далі: троянди вивів він із запахом конвалій. 3. Я чув зозулю й солов’я - це звісно речі старовинні -, та нагорода в тім моя, що перший я почув їх нині. 4. Мов хмарки легкий слід, що в бескиді зостався, - звичайно Лермонтов навіяв ці рядки -, цей спогад у душі легесенько відклався (З тв. М. Рильського).

 

 

6. Спишіть речення, ставлячи розділові знаки.

1. З річки доносився дитячий лемент, і сміх, і плескіт хвиль (І. Цюпа). 2. В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля (Т. Шевченко). 3. Теплий вітер цілує коліна, і лоскоче вуста, і плече (В. Сосюра). 4. І над майданом одразу поплив духмяний запах бузку й троянд, нарцисів і холодної м’яти (В. Кучер). 5. Немов шалені , то припадали до хвиль, то шугали вгору прудкі буревісники (Ю. Збанацький).

 

 

7. Запишіть подані словосполучення, ставлячи розділові знаки, у два стовпчики:

а) з однорідними означеннями:
глибокий розлитий дощем яр
інші не бачені нами краї
радісні веселі вигуки
кам'яні цегляні дерев'яні будиночки
активна діяльна людина;
б) із неоднорідними означеннями:
прочитана мною цікава книга
радісний дитячий сміх
асфальтована широка доріжка
цегляна висока вежа
яскраві духмяні квіти.

Якщо ви правильно виконали завдання, з перших букв перших написаних слів складеться початок прислів'я: «... - солодкий спочинок».

«Гірка праця - солодкий спочинок».

 

 

✔ 8. Спишіть речення, ставлячи розділові знаки. Підкресліть узагальнюванні слова.

1. Подяка вам за все: і за довір’я, й за любов (П. Тичина). 2. Дикі гіллясті черешні, висока трава по підгір’ю навпереміш із квітками раннього літа - усе в цім краю таке соковите, таке зелене (О. Гончар). 3. І все те: і штормуюче море, і голубіюче небо, і далекі ледь окреслені хмари - пройняте легеньким серпанком рухливого туману (Ю. Збанацький). 4. Деякі птахи, як-от: горобці синиці, сороки - не відлітають у вирій.

 

 

✔ 9. Прочитайте, вкажіть на помилки в будові речень з однорідними членами. Відредаговані речення запишіть. 

1. Над водою заноситься весло і злітають чайки і. 2. Я не тільки схвалюю цей вчинок, а й пишаюсь ним . З. А в житах - червоні маки й сині волошки. 4. Щоб вивчити правило, не тільки потрібно прочитати визначення, а й добре усвідомити його (3 учнівських творів).

 

 

✔ 11. Спишіть речення, ставлячи розділові знаки.

1. Там, по тому боці, були хащі кущів і дерев, густі й непролазні зарослі (Ю. Смолим). 2. Не треба забувати заслуг Рильського як перекладача (О. Гончар). 3. Івась, як менший, завжди терпів від Карпа (Панас Мирний). 4. Одягнений у хвою, шумить дрімучий темний бір (Наталя Забіла). 5. Виблискувала в лузі річка і, звиваючись, губилася в зелених шатах надбережного гаю (А. Шиян). 6. Хлопчики сиділи на крутому березі, звісивши ноги, і, стежачи за вудочками, вели тиху розмову (Ю. Яновський).