вправа 201 гдз 11 клас українська мова Ворон Солопенко 2019

 
Вправа 201
 

І. Із наведених пар простих речень утворіть синонімічні складні речення.

1. Стихли останні акорди мелодії, і слухачі в зачудуванні на мить завмерли. Коли стихли останні акорди мелодії, слухачі в зачудуванні на мить завмерли. Стихли останні акорди мелодії, слухачі в зачудуванні на мить завмерли.
2. Скрипаль уклонився публіці - і зал вибухнув гучними оплесками. Зал вибухнув гучними оплесками, бо скрипаль уклонився публіці. Скрипаль уклонився публіці , зал вибухнув гучними оплесками.
3. Ми поверталися з концерту піднесені й одухотворені, нам згадувалися незабутні мелодії неперевершеного митця. Ми поверталися з концерту піднесені й одухотворені: згадувалися незабутні мелодії неперевершеного митця. Ми поверталися з концерту піднесені й одухотворені, бо згадувалися незабутні мелодії неперевершеного митця.

ІІ. Складіть і запишіть міні-твір «У спогадах мелодія живе», розповідаючи про улюблений музичний твір та асоціації, які він у вас викликає. Використовуйте складні речення.

Спогади... Без них ми не існуємо, бо тоді ми ніхто. Майбутнього людина не знає і не повинна знати, воно приходить кожного дня і стає минулим на межі ночі та світанку. Але спогадами ми живемо, наше життя стає різноманітнішим, є про що поговорити з друзями, згадати з батьками якість події та, опираючись на досвіт, спланувати майбутнє - на цій основі тримається життя. А чи можливе воно без музики? Я вважаю, що ні. Музичні твори стрімко вириваються у наше життя, деякі подобаються і стають рідними, а деякі - ні, і тоді вони зникають. Але мелодія, під яку засинала дитина, чула матусин голос, не збуде жодна людина. Яка вона, матусина мелодія? У ній можна почути і перегул дзоників, і щебет соловейка, і ласкаві хвилі моря, річки, океану, і теплий погляд сонця, і свіжість весняного вітру, і рев хурделиці взимку, і восени тихий стукіт дощових крапель за вікном. Ніжними, теплими, впевненими, мʹякими руками мати бере дитя на руки, яке ще не спить, а кволить, плаче, хниче. Ось диво! Немовля чує голос матері, бо слова пісні, яку частенько матуся створює сама, заспокоюють, налаштовують на сон і підтримують емоційний зв’язок. Зникає втома - дитина засинає. А коли стає тобі інколи незатишно на душі, приходить ота «матусина мелодія», бо забути її ніколи не зможе людина, яка знала у житті любов матері. Колискових багато, а «матусина колискова» - одна.