вправа 209 гдз 11 клас українська мова Ворон Солопенко 2019

 
Вправа 209
 

Прочитайте уривки учнівських відповідей на теми, розкриття яких вимагає зіставлення, узагальнення мовного матеріалу. Як можна стисліше висловити ці положення? Відредагуйте їх, усуваючи мовленнєві огріхи.

1 Як прикметник, дієприкметник означає ознаку предмета та відповідає на питання який? Змінюється за числами, родами (в однині) та відмінками. У реченні дієприкметник найчастіше виступає у ролі означення, рідше - присудка.
2. Художній стиль займає особливе місце серед стилів. Основна функція художнього стилю - естетична. Мова художнього стилю впливає на емоції слухача і читача, передає образну інформацію. У цьому полягає основне завдання художнього стилю.
3. У художній літературі застосовуються лексичні, або заново створені, і переосмислені неологізми. Маючи бажання образно назвати, схарактеризувати , письменники і поети народжують нові слова. Наприклад, у Павла Тичини читаємо: «Не дивися так привітно, яблуневоцвітно». Яблуневоцвітно - це авторський неологізм. Деякі індивідуальні неологізми увійшли до загальновживаного словника. Слова незагойний, мрія було взято із творів Старицького, стосунок прийшло із творів І. Нечуя-Левицького, поступовий - І. Франка.