вправа 270 гдз 11 клас українська мова Ворон Солопенко 2019

 
Вправа 270
 

Прочитайте речення, накресліть їхні схеми. Доведіть, що одні речення виконують тільки інформативну функцію, а інші - ще й додаткову функцію образності. Установіть, до якого стилю мовлення належить кожне з речень.

1. Кіно дуже тісно пов’язане з дійсністю, і в цьому його могутність як мистецтва, яке любить народ (О. Довженко).
[ ], і [ ], (яке...). інформат.
2. Сідало сонечко в сизо-червоні хмари; мов шматки розірваної ганчірки, висіли вони над горою, а зверху їх миготіло червоне зарево (Панас Мирний).
[ ]; (мов), [ ], а [ ]. образність
3. Є міста, у яких минуле - більше, значиміше, ніж нинішність; є міста, що лише ждуть майбутнього, перебуваючи, так би мовити, в зародку; Київ гармонійно поєднує в собі три виміри часу (П. Загребельний).
[ ], (у яких...); [ ], (що...); [ ]. образність.
4. Місяць уже вклався спати, а спокійна земля з хвилюванням прислухалась і прислухалась, як журавлі несли на своїх крилах весну і розсівали той срібний перелив, по якому сьогодні ж людськими надіями посіється нове зерно (М. Стельмах).
[ ], в [ ], (як...), (по якому...). образність
5. На селі хутенько, як сонечко закотилось, помовкли голоси й рух усякий завмер (Марко Вовчок).
[..., (як...),...]. образність
6. У тварин ми спостерігаємо деякі випадки використання звуків для спілкування: це можуть бути, наприклад, звукові сигнали, якими мати скликає пташенят (качки, тетерки) або якими самець-вожак попереджає виводок або стадо про небезпеку (куріпки, гірські барани); тварини можуть також звуками виражати різноманітні емоції: гнів, страх, задоволення (О. Реформатський).
[ ]: [ ], (якими...) або (якими...); [ ]. Інформац.