вправа 52 гдз 11 клас українська мова Ворон Солопенко 2019

 
Вправа 52
 

Прочитайте і перекажіть текст, доповніть переказ прикладами із власного досвіду.

Немає у світі людини, яка б не припустилась помилок. А також немає людина, яка б не вказала вам на це, а також не почала б навчати, як цього не робити. Одні зауваження ми можемо почути у формі дружньої поради, інші - різкої агресивної критики Як же нам правильно діяти у таких ситуаціях, адже ще мить - і розпочнеться зʼясування стосунків! Як не запобігти конфлікту?
Я вважаю, що вміння використовувати конструктивну критику, може подолати будь - яку проблему! Як же це діє?
Моя подружка придбала модну спідницю, але враховуючи її фігуру, сказати спідниця їй не пасує - значить образити. Але не хочу, щоб подружка стала обʼєктом посміховиська. Що ж робити? Я вирішила використати правила конструктивної критики.
Ось, що з цього вийшло! Христина запросила мене на каву - це був привід, щоб похизуватися спідницею. Вдома нікого не було - ситуація була на моєму боці. Христина хизувалася переді мною спідницею. Спідниця була білого кольору, розшита яскравими квітами, десь на чотири пальці нижча за коліно. Я спокійно підійшла до неї та запропонувала підняти спідницю до коліна. Дівчина здивувалась, але моє прохання задовольнила. Я запитала, чи так не на краще? Христина декілька разів опускала та піднімала низ спідниці, а потім сказала. Дійсно, так краще. Дякую тобі, подружко, сьогодні ж віднесу спідницю до кравчині. Ти справжня подружка, бо вказала на помилку мою, допомогла виправити її без конфлікту. Навчиш мене?

Правила конструктивної критики

1. Критикувати треба тільки по суті. Акцент має бути саме на конструктивній пропозиції, а не на звинуваченні людини.
2. Завжди зауваження треба робити наодинці, для того щоб не зачепити самолюбства того, кого критикуємо.
3. Завжди треба доносити критику так, щоб людина усвідомлювала недоліки й розуміла, що їх легко можна виправити.
4. Говорити треба лише про справу, ніколи не можна переходити на особистість.