Мова і мовлення. Ситуація спілкування гдз 3 клас українська мова Большакова Пристінська 2020


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Мова і мовлення. Ситуація спілкування" з української мови авторів Большакова Пристінська на сторінках 12-13


1. Прочитай. Поясни значення виділених слів. Перекажи текст у парі. Склади два запитання до тексту і знайди відповіді на них.
Учись розрізняти слова мова і мовлення. Уяви, що мова – це годинник. Годинник складається з деталей. Є осі, коліщатка, гвинтики тощо. Вони поєднані між собою і працюють за певними правилами. Мова – це також набір певних умовних знаків і правил, які допомагають ці знаки використовувати. За годинником ти визначаєш час. У житті для спілкування ти використовуєш мову. Наприклад, слова, речення, тексти. Це твоє мовлення. Мовлення буває усне і писемне.


Що таке мова? Набір певних умовних знаків і правил, які допомагають ці знаки використовувати. Яке буває мовлення? Мовлення буває усне і писемне.


2. Спиши, уставляючи слова з довідки.
Я ... українською ... . Як мені покращити моє ...? Правильно ... слова. У ... дотримуватися ... правил.
Довідка. Мовою, розмовляю, мовлення, вимовляти, розмові, мовних.


Я розмовляю українською мовою. Як мені покращити моє мовлення? Правильно вимовляти слова. У мові дотримуватися мовних правил.


3. Ти спілкуєшся з людьми в різних ситуаціях. Розкажи за схемою про ситуацію спілкування. Опиши одну із ситуацій спілкування.


Учень спілкується з учителем. Вони говорять, читають, слухають, пишуть. З метою навчання спілкуються в школі.
Я спілкуюся з подругою. Ми говоримо і слухаємо одна одну. З метою розваг, обміну думками спілкуємося на подвір’ї будинку.


4. Пригадай, з ким ти спілкуєшся і з якою метою. Склади 2-3 речення за зразком:
Я спілкуюся з другом/подругою, щоб...


Я спілкуюся з подругою, щоб підтримати її. Ми домовляємось про зустрічі. Розповідаємо про себе, дізнаємося багато нового. Позитивно впливаємо одна на одну.


 5. Спиши, замінюючи виділені слова словами з довідки.
Той, хто надіслав листа, любить писати про мандрівки. Той, хто отримав листа, хоче подорожувати. Чи можуть вони дружити?
Довідка. Адресат, спілкуватися, адресант.
• Порівняй слова дружити і спілкуватися. Чим вони відрізняються?


Адресант любить писати про мандрівки. Адресат хоче подорожувати. Чи можуть вони спілкуватися?