Словосполучення прикметників з іменниками гдз 3 клас українська мова Большакова Пристінська 2020 | сторінка 10-13


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Словосполучення прикметників з іменниками" з української мови авторів Большакова Пристінська на сторінках 10-13


 1. Про що йдеться в реченні? Знайди головні слова. Установи зв'язок між словами в реченні. Назви прикметник. З яким словом пов'язаний прикметник? До якої частини мови належить це слово?


Скляна ваза стояла на столі.
У реченні прикметник скляна зв’язаний з іменником ваза, тому що вказує на ознаку цього предмета.
Прикметник та іменник утворюють словосполучення. Головним словом у ньому є іменник x. Став питання від іменника до прикметника. Ваза (яка?) скляна.
Прикметники змінюються за числами і родами. У словосполученні число і рід прикметника та іменника однакові. Іменник ваза вжито в однині, прикметник скляна – також в однині. Ваза – іменник жіночого роду, тому і прикметник скляна вжито в жіночому роді.


 2. Утвори словосполучення іменника з прикметником за зразком. Міркуй так: каструля з металу – каструля (яка?) металева. Визнач головне слово – іменник. Постав питання від іменника до прикметника.
• Редагуємо.
Скляний двері, пір'яне подушка, дерев'яна стіл, пластикові вікно, затишне кімната, кам'яні будинок.


Килим˟ (який?) шерстяний, подушка˟ (яка?) пір’яна, простирадло˟ (яке?) лляне, ковдра˟ (яка?) бавовняна, каструля˟(яка?) металева, склянка˟ (яка?) пластикова, банка˟ (яка?) скляна, ваза˟ (яка?) глиняна, комод˟ (який?) дубовий, двері˟ (які?) соснові, стілець˟ (який?) дерев’яний, полиці˟ (які?) горіхові.
• Редагуємо
Скляний двері – скляні двері, пір’яне подушка – пір’яна подушка, дерев’яна стіл – дерев’яний стіл, пластикові вікно – пластикове вікно, затишне кімната – затишна кімната, кам’яні будинок – кам’яний будинок.


 3. Оповідання. Тема і головна думка. Заголовок. Проблема. Характеристика персонажів. Читаємо в особах. Переказуємо.
Завдання на вибір.
1. Запиши, як виглядала ручка. Опиши свою ручку. Уживай прикметники.
2. Випиши виділені в тексті словосполучення прикметників з іменниками. Установи зв'язок між словами.


Завдання на вибір
1. Ручка мала за ковпачок єдинорога й писала шістьма гелевими пастами із різнокольоровими блискітками. Моя ручка синя і закрита осрібленим синім ковпачком.
2. Високого берега˟ (якого?), дитячого самоката˟ (якого?), дверну ручку˟ (яку?), дерев’яний товкач˟ (який?), пластикові пляшки˟ (які?), зелену вовняну шкарпетку˟ (яку?), старшою сестрою˟ (якою?), каблучка˟ (яка?) велика, найкращі подруги˟ (які?), гелевими пастами˟ (якими?), різнокольоровими блискітками˟ (якими?).