Правильно наголошую і записую числівники гдз 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020 | сторінка 105-106


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Правильно наголошую і записую числівники" з української мови авторів Пономарьова Гайова на сторінках 105-106


 2. Спиши виділену частину тексту. Числа записуй словами. Підкресли власні назви.


Проспект Соборний у Запоріжжі – один із найбільших у Європі. Його довжина – одинадцять кілометрів. Він виходить на греблю Дніпрогесу. Довжина греблі становить майже два кілометри.


 3. Визнач довжину проспекту разом із греблею. Відповідь запиши. Число записуй словом.


Довжина проспекту разом із греблею тринадцять кілометрів.


 4. Разом з однокласниками/однокласницями пригадайте і запишіть числівники з апострофом. Поділіть їх на склади для переносу.


П’ять, п’ят – над – цять, п’ят – де - сят, п’ят – сот, де – в’ять, де – в’ят – на – дцять, де – в’я – но - сто, де – в’ят – сот.


 5. Склади і запиши речення з двома із записаних числівників з апострофом.


П’ятого січня мені виповнеться дев’ять років.


 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті позмагайтеся, хто більше утворить числівників, які закінчуються на -надцять. Запиши свої слова. Постав наголос. Перевір себе за словником.


Одина́дцять, двана́дцять, трина́дцять, чотирна́дцять, п’ятна́дцять, шістна́дцять, сімна́дцять, вісімна́дцять, дев‘ятна́дцять.


 7. Утвори і запиши числівники за поданою схемою. З одним із них склади і запиши речення.


Двадцять, тридцять.
Матуся дала мені тридцять гривень на морозиво.


 9. Яка інформація тебе найбільше зацікавила або здивувала? Чому? Напиши про це текст (3-4 речення).


У Запоріжжі працює музей автомобілів «Фаетон». Там понад 150 автомашин з різних країн. Ця інформація мене зацікавила найбільше, бо мене цікавлять автомобілі. Мрію відвідати цей музей.


 10. Спиши текст. Числа записуй словами.
За 25 років незалежності України запорізькі спортсмени більш як 130 разів перемагали на міжнародних змаганнях. З них 27 разів – піднімалися на найвищу сходинку. Запоріжці принесли країні 4 срібні та 16 бронзових олімпійських медалей.


За двадцять п’ять років незалежності України запорізькі спортсмени більш як сто тридцять разів перемагали на міжнародних змаганнях. З них двадцять сім разів – піднімалися на найвищу сходинку. Запоріжці принесли країні чотири срібні та шістнадцять бронзових олімпійських медалей.


Можливо Вам буде цікаво, нове на сайті:

ГДЗ 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020