Розрізняю іменники – назви істот і неістот гдз 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020 | сторінка 78-79


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Розрізняю іменники – назви істот і неістот" з української мови авторів Пономарьова Гайова на сторінках 78-79


1. Запиши подані іменники у дві колонки.
Школярі, олівець, артист, ведмідь, трава, телефон, птахи, мікрофон.


Хто?:
Школярі
артист
ведмідь
птахи

Що?:
олівець
трава
телефон
мікрофон


2. Прочитай повідомлення Родзинки. Запитай у вчителя/ вчительки значення слів, які тобі не зрозумілі. Випиши в одну колонку чотири назви істот, а в другу – чотири назви неістот.
На Житомирщині є унікальний «Замок Радомисль». Колись тут була паперова фабрика. На папері цієї фабрики була надрукована перша в Києві книга – «Часослов».
Тепер у замку проходять виставки і концерти, Є трапезна, де подають старовинні страви та трав'яні чаї. Відтворена і паперова майстерня.
Територія замку з усіх боків оточена водою і парком. Тут б'ють джерела, ростуть рідкісні рослини, живуть видри, норки, бобри, лелеки, плаває риба.


Істоти:
видри
норки
бобри
лелеки

Неістоти:
джерела
фабрика
концерти
виставки


3. Допоможи Щебетунчикові утворити назви неістот від поданих слів. Запиши їх.
Школярка, садівниця, шахтар, трактористка, фермер, лісник, двірник.


Школярка – школа;
садівниця – сад;
шахтар – шахта;
трактористка – трактор;
фермер – ферма;
лісник – ліс;
двірник – двір.


4. Склади і запиши речення з двома словами з попереднього завдання.


Моя бабуся працює на фермі дояркою.
На фермі дядька Степана підростають телята.


 6. Чи хотілося б тобі побувати на фестивалі дерунів? А може тебе цікавить свято іншої їжі? Напиши про це текст (3-4 речення).


Кожного року в Коростені проходить фестиваль дерунів. На це свято приїжджають кухарі з різних куточків нашої країни. Мені б хотілося відвідати цей фестиваль, щоб скуштувати дерунів, придбати сувеніри, познайомитися з цікавими людьми.


 7. Прочитай, де відбувається фестиваль дерунів. Спиши текст, розкривши дужки. Підкресли назви істот.
У місті Коростень щороку у вер(е,и)сні відбувається ф(е,и)стиваль д(е,и)рунів. Господині та кухарі з різних р(е,и)гіонів демонструють м(е,и)стецтво приготування д(е,и)рунів. А відвідувачі ф(е,и)стивалю визначають найкращі страви.


У місті Коростень щороку у вересні відбувається фестиваль дерунів. Господині та кухарі з різних регіонів демонструють мистецтво приготування дерунів. А відвідувачі фестивалю визначають найкращі страви.