Розрізняю розповідні, питальні і спонукальні речення, окличні й неокличні гдз 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020 | сторінка 127-129


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Розрізняю розповідні, питальні і спонукальні речення, окличні й неокличні" з української мови авторів Пономарьова Гайова на сторінках 127-129


 2. Прочитай речення. Перше перебудуй на спонукальне, друге – на питальне. Запиши утворені речення.
1. Друзі побували на Полтавщині.
2. У Полтавській області протікає понад 140 річок.


1. Друзі, побувайте на Полтавщині.
2. У Полтавській області протікає понад 140 річок?


 5. Випиши окличні речення з виділеної частини вірша. Яке з них є питальним? Підкресли його.


Що з тобою сталось?! Ах, за мною через став аж сто вовків гналось! Бог з тобою! Сто вовків!


 6. Прочитай повідомлення Ґаджика. Спиши його, позначаючи початок і кінець кожного речення.
У річку Ворсклу впадає маленька річечка Лтава саме в тому місці розташоване місто Полтава чи здогадуєшся, чому місто має таку назву


У річку Ворсклу впадає маленька річечка Лтàва. Саме в тому місці розташоване місто Полтава. Чи здогадуєшся, чому місто має таку назву?


 7. Прочитай повідомлення Читалочки. Випиши з нього питальне й одне розповідне речення. Добери і запиши синоніми до виділеного слова.
Чи знаєш ти, хто такий Іван Котляревський? Це письменник, який жив понад двісті років тому. Він перший почав писати твори українською мовою. До того українською мовою тільки розмовляли.


Чи знаєш ти, хто такий Іван Котляревський? Це письменник, який жив понад двісті років тому.
Розмовляли – говорили, балакали, базікали, теревенили, гомоніли.


 8. Твори якого українського письменника чи якої української письменниці ти любиш читати? Напиши про це розповідь (3-4 речення).


Мені дуже подобаються твори Всеволода Нестайка. Він пише про пригоди моїх ровесників. Події розгортаються несподівано, цікаво та захопливо. Коли я читаю твори Всеволода Нестайка у мене поліпшується настрій.


 9. Прочитай і спиши повідомлення Щебетунчика. Підкресли окличні речення. Придумай і запиши спонукальне речення до цього тексту.
У Полтаві є музей Івана Котляревського. Знаєш, хто проводить там екскурсії? Сам Іван Котляревський! Як таке може бути? Дуже просто! Роль Івана Котляревського виконує актор.


У Полтаві є музей Івана Котляревського. Знаєш, хто проводить там екскурсії? Сам Іван Котляревський! Як таке може бути? Дуже просто! Роль Івана Котляревського виконує актор.
Друзі, відвідайте музей Івана Котляревського!