Застосовую вивчене гдз 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020 | сторінка 158-159


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Застосовую вивчене" з української мови авторів Пономарьова Гайова на сторінках 158-159


 2. Випиши з тексту про Переяслав виділені слова в дві колонки. Підкресли слова, які не змінюються за числами.


Однина:
місто
небо
територія
рушник
хліб
бджільництво
космос

Множина:
храми
музеї
церкви
вітряки


 3. Спиши текст про Переяслав, розкривши дужки.


Є на Київщині місто Переяслав. Його називають містом храмів і музеїв. Тут розташований музей під відкритим небом. На його території побачиш стародавнє українське село, давні церкви, колекцію вітряків, музеї рушників, хліба, бджільництва, космосу і ще багато цікавого.


 6. Спиши повідомлення Родзинки, розкривши дужки. Числа записуй словами.


Унікальну бананову ферму можна побачити у селі Рожни Київської області. Попри те, що ферму називають банановою, тут ростуть інші незвичні для нас рослини: апельсини, мандарини, лимони, ананаси, кавові кущі. Всього тут висаджено понад п’ятидесяти сортів тропічних фруктів.
Щороку фабрика дає великий урожай – понад чотирнадцяти тонн плодів.


 8-9. Випиши в колонку слова, виділені в тексті про парк. Розбери їх за будовою.
Добери до виписаних слів спільнокореневі і запиши поряд з ними. Підкресли слова, у яких відбулося чергування голосних звуків у корені.


Двір[ ] – дворник, дворовий.
Лицарськ[ий] – лицар, лицарство.
Кон[я] – кінь, кінський, коник, конюшня.


 10. У якому з цікавих місць Київщини тобі хотілося б побувати? Чому? Напиши про це текст (3-4 речення).


Якось в інтернеті натрапила на інформацію про Контактний зоопарк «XII Місяців». Мені хотілося б там побувати. На території зоопарку в сучасних вольєрах живуть понад сто різних видів тварин, серед яких є рідкісні екзотичні види. Працює невеликий контактний зоопарк, де можна не тільки погодувати тварин, але і потримати на руках, погладити. Також можна відвідати казковий замок Нойшванштайн, подібний до того, який зображений в мультиках Уолта Діснея.