Змінюю дієслова за часами гдз 3 клас українська мова Пономарьова Гайова 2020 | сторінка 113-115


ГДЗ для вправ, що відносяться до теми "Змінюю дієслова за часами" з української мови авторів Пономарьова Гайова на сторінках 113-115


1. Прочитай повідомлення Ґаджика. Випиши в колонку виділені дієслова. Визнач їх час.
У давні часи річку Дніпро перетинали 9 порогів. Це кам'яні скелі заввишки 7-9 метрів. На островах за порогами селилися козаки. Дніпрові пороги робили козаків недосяжними для ворогів. Бо ніхто не перепливав через такі перешкоди.
 2. Уяви, що події, описані в тексті про пороги, відбуваються зараз. Як тоді звучатимуть дієслова? Запиши їх у другу колонку. Визнач час.
 3. Постав виписані дієслова у формі майбутнього часу. Запиши їх у третю колонку.


Перетинали (мин. ч.) – перетинають (теп. ч.) – перетинатимуть (майб. ч.).
Селилися( мин. ч.) – селяться (теп.ч.) – селитимуться (майб. ч.)
Перепливав (мин. ч.) – перепливає (теп. ч.) – перепливе (майб. ч.).


 5. Випиши з тексту три дієслова, зміни їх за часами.


Поспішав(мин. ч.), поспішає (теп. ч.), поспішатиме (майб. ч.).
Вирізав (мин. ч.), вирізає (теп. ч.), вирізатиме (майб. ч.).
Дихав (мин. ч.), дихає (теп. ч.), дихатиме (майб. ч.).


 7. Спиши інформацію Читалочки. Постав дієслова у потрібному часі.


Очевидці розповідали, що козаки були відважними, чесними, справедливими. Усі рішення ухвалювали спільно. Голосували шапками. Якщо вгору злітали більшість шапок, значить питання було вирішене.


 8. Прочитай розповідь давнього мандрівника про козаків. Спиши текст. Зміни час дієслів так, щоб це була розповідь про минулі часи.
Козаки тримають себе в бездоганній фізичній формі. Щодня по 6-8 годин тренуються: їздять на конях, стріляють із пістолів, фехтують шаблями, плавають. Молодь вивчає козацькі правила, влаштовує змагання з риболовлі, пірнає на глибину.


Козаки тримали себе в бездоганній фізичній формі. Щодня по 6-8 годин тренерувалися: їздили на конях, стріляли із пістолів, фехтували шаблями, плавали. Молодь вивчала козацькі правила, влаштовувала змагання з риболовлі, пірнала на глибину.


 9. Родзинка запропонувала конкурс на найкращу розповідь про козаків. Візьми участь у цьому конкурсі. Напиши текст (3-4 речення).


Козаки – вільні воїни. Вони були волелюбними, спритними і сміливими. Козаки завжди стояли на обороні рідної землі. А ще це найвірніші друзі.


 10. Прочитай і спиши текст. Доповни його реченням про своє ставлення до козаків. Виділене слово випиши і зміни за часами.
Козаки в(е,и)ли боро(т,д)ьбу за незалежність свого народу. Очолювали козацьке військо хоробрі гетьмани: Богдан Хмельницький, П(е,и)тро Сагайдачний, Іван Мазепа та інші.


Козаки вели боротьбу за незалежність свого народу. Очолювали козацьке військо хоробрі гетьмани: Богдан Хмельнèцький, Петро Сагайдàчний, Іван Мазåпа та інші. Ми їх нащадки і нам варто не збувати, що «ми, браття, козацького роду».
Очолювали (мин. ч.), очолюють (теп. ч.), очолють (майб. ч.).