Параграф 13 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018


§ 13 Відома і чута в усіх кінцях землі, або пам’ятники найвизначнішим діячам київської русі та галицько-волинської держави



Оцініть себе:

 1. Хрещення княгині Ольги; хрещення Русі Володимиром Великим; побудову Ярославом Мудрим Софійського собору; створення Галицько-Волинської держави; коронацію Данила Галицького. В 988 р. Володимир Великий прийняв християнство. Охрестившись у Херсонесі та одружившись з Анною – так звали візантійську принцесу, – Володимир повернувся до Києва й почав уживати заходів для хрещення киян, що започаткувало справу прилучення до християнства всієї країни. Після хрещення Русі з нею почали підтримувати дипломатичні відносини європейські держави.


 2. Володимир Великий – 1, 4, 5. Данило Романович – 2, 3, 6, 7. Володимир Великий – Великий князь київський, який правив наприкінці 10 – на початку 11 ст. Був сином князя Святослава і онуком княгині Ольги. Запровадив християнство як державну релігію Київської Русі у 988 році. Данило Романович - Був сином Романа Мстиславовича, галицько-волинський князь. Заснував міста Холм та Львів. Коронувався як король Русі. Воював з монголами.


 3. Софіївський Собор, корона Данила Романовича. Софіївський собор - визначна пам'ятка історії та архітектури часів Київської Русі. Збудована у 1037 році за наказом князя Ярослава Мудрого, на місці битви з печенігами. За багатовікову історію собор пережив навали ворогів, пограбування, часткові руйнування, ремонти, перебудови. Київський Софійський собор був однією з найбільших будівель свого часу. Внутрішнє опорядження собору лишилося майже без змін. Саме таким зберігся він донині. Собор є важливим історичним джерелом тому, що дає уявлення про архітектуру, мистецтво Київської Русі. В ньому збереглися численні фрески та мозаїки, які також є повноцінними історичними джерелами.


 4.
Параграф 13 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018

Оберіть та виконайте одне із завдань, що зацікавило вас найбільше:

 2. Житлом селян слугували напівземлянки. Більш заможні будували своє житло з дерева. Кам’яних споруд було мало, так як такий матеріал коштував дорого. Селянські будинки мали одну велику кімнату, яка опалювалася піччю. Будинки городян мали декілька кімнат.