Параграф 16 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018

 
Параграф 16

Оцініть себе:
 
 1. Що ви дізналися про порядки, які заводили в Україні більшовики? 2. Що таке колгоспи? Чому їхнє створення викликало спротив українських селян? 3. Чому більшовицька влада намагалася знищити українські освіту науку мистецтво? Що ви довідалися про переслідування незгідних із діями більшовиків?
 
1) Більшовики розгорнули боротьбу проти діячів української освіти, науки, мистецтва. Тих, хто був не згоден з полтикою радянської влади заарентовували і висилали до колгоспу.
2) Колгоспи - це колективні господарства.
Селяни противилися створенню колгоспів, бо в них відбирали землю, коней, худобу, знаряддя хліборобської праці. Селяни переставали бути господарями своєї землі.
3) Таким чином більшовики хотіли досягти цілковитої влади і покірності населення. Людей, які були незгідні з більшовиками заарештовували, розсрілювали або висилали в Сибіру.


 3. Назвіть нові слова, ужиті в тексті параграфа, витлумачте їх.
 
Нові слова - репресії, колгоспи, кукрулі, Голодомор.
Репресії - переслідування тих, хто не згоден з офіційною політикою.
Колгосп - колективне господарство.
Куркуль - заможний селянин, який не хотів вступати до колгоспу.
Голодомор - спланований владою голод.
 
 
 4. Поясніть, які більшовицькі порядки в українському селі зумовили появу прислів'їв: Усюди плачі, усюди крики - селян учать, як їм жити; У колгоспі добре жить - один робить, сім лежить; В тридцять третьому году люди мерли на ходу.
 
В прислів'ях говориться про події періоду колективізаціх.
У селян відбирали землю, худобу. Селяни не могли розпоряжатися землею і урожаєм. В 1932-1933 рр. люди в Україні масово помирали від голоду, що був спланований радянською владою.

Домашнє завдання:
 
Відповідь (гдз) до домашнього завдання для параграфу 16 підручника вступ до історії за 5 клас.  
Прочитайте оповідання, побудоване на фрагментах свідчень очевидців із книжки «33-й: голод», і дайте відповіді на запитання до нього. Ознайомтеся з правилами опрацювання історичного оповідання.
 
1) Голод 1932-1933 рр. був спричинений політикою більшовиків, які вивозили з села всі продукти харчування для виконання плану.
2) Щоб вижити селяни мусили ховати врожай. Тих, хто не виконував план оголошували куркулями. Навіть ті, хто працювали в колгоспах не мали чого їсти.
В оповідання йде мова про активіста Федька, який щупом відшукував все, що селяни залишали собі на їжу. Скрізь пильнували озброєні сторожі, щоб селяне не збирали опалі колоски.
3) В СРСР факт Голодомору постійно заперечувався. Це було пов'язано з тим, що Сталін хотів приховати всі злочини радянського режиму, які були чітко сплановані і направлені проти українців.