Параграф 3 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018


§ 3 Історико-культурні епохи, або від миті до вічності


Оцініть себе:

 1. Історико-культурною епохою називають великий проміжок часу в історії людства, що певними спільними ознаками відрізняється від інших історичних періодів. Історію Європи поділяють на такі історико-культурні епохи – первісне суспільство, античність, середні віки, новий час. Доба первісного суспільства тривала 2 млн років – ІІІ тис. до н. е. Первісні люди жили в єдності з природою. Вони займалися полюванням і рибальством, збирали плоди дерев та їстівні корені рослин. До епохи Античності належить культура стародавніх греків і римлян. Епоха середніх віків стала добою лицарства і замків, також в цей час формуються сучасні європейські держави. Новий час триває з кінця XV ст. до сьогодення. Протягом цього періоду сформувалося сучасне суспільство.


 2. Культура – досягнення людства в матеріальному та духовному житті. Культурні епохи – історичні періоди, які характеризуються певним рівнем матеріальних, технічних і духовних досягнень. Первісна доба – найдавніший період історії людства від появи пралюдей до виникнення міст, держав і появи писемності. Античність – назва походить від латинського слова антікос, що означає давній, період пов’язують з стародавніми Грецією та Римом.


 3. Періоди в історії України - Київська Держава (Київська Русь – Україна 9-13 ст.), Королівство Руське (Галицько-Волинська Держава 13 – середина 14 ст.), Козацька Доба (16-18 ст.), Творення Нової України, держава Україна (19-20 ст.).


Оберіть та виконайте одне із завдань, що зацікавило вас найбільше:

 2.
Параграф 3 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018

 3. Князь – верховний правитель Київської держави. Київська Русь – перша українська держава. Національно-визвольна війна – війна за визволення народу. Козак – вільна людина, захисники українського населення. Запорізька Січ – козацька фортеця. Гетьманщина – козацька держава. Конституція України – Основний Закон нашої держави.


 4. Ахіллесова п’ята – слабке місце. Винайти велосипед – шукати те, що вже відоме. Лицар сумного образу – наївна людина. Яблуко розбрату – предмет суперечки. А все-таки вона крутиться – впевненість у своїх поглядах. В цих висловах обіграно добу античності і середньовіччя. Це свідчить про те, що ці вислови не втратили своєї актуальності і сьогодні, хоча виникли вони дуже давно.