Параграф 5 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018


§ 5 Чи можна побачити минуле, або історія на карті


Оцініть себе:

 1. Історична карта відрізняється від фізичної. Різниця полягає у позначках на картах. Так, на фізичній карті кольорами позначають природні умови певної місцевості, а на історичній – території держав у різні часи, місця розселення народів тощо. Значення історичної карти полягає в тому, що вона відображає події, які відбувалися на певній території на різних етапах її історичного розвитку. Щоб користуватися історичною картою треба вміти читати легенду карти. Легенда карти – перелік умовних позначень до карти. Він містить коротке текстове пояснення того, що зображено на карті.


 2. Історична карта присвячена Київській державі за правління київських князів. Прочитати карту дозволяє легенда карти. Так, зокрема можна прослідкувати як змінювалися межі Київської держави, куди були спрямовані військові походи князів, де були розміщені країни-сусіди, з якими київські князі підтримували відносини.


 3. Україна поділяється на 24 області та Автономну Республіку Крим. Найбільшими за площею є Одеська, Харківська, Дніпропетровська та Чернігівська області. Дніпро протікає через вісім областей – Чернігівську, Київську, Черкаську, Кіровоградську, Полтавську, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську. Україна межує з сімома країнами: Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія і Білорусь.


Оберіть та виконайте одне із завдань, що зацікавило вас найбільше:

 2. Щоб створити карту треба знати місцевість, володіти математичними та географічними знаннями. Це було зроблено тому, що були уточнені виміри територій держав.


 3. Для того, щоб за ними краще було орієнтуватися та щоб показати додаткову інформацію про території, яким вони присвячені.

 4. Найбільше вразило те, що першу детальну карту України створив іноземець і вона була дуже популярною для того часу. Щоб створити історичну карту недостатньо знати лише історію, ще потрібно мати знання з географії. Адже історичні карти створюють саме на основі географічних карт.