Параграф 9 гдз 5 клас вступ до історії Власов 2018


§ 9 Провідники в минуле, або писемні джерела історії


Оцініть себе:

 1. Писемні джерела – це тексти (рукописні або друковані) на папері чи інших матеріалах. До них відносять давні написи на камені, металі, кераміці; тексти, надряпані від руки на стінах будівель, посуді; берестяні грамоти, рукописі на папірусі, пергаменті й папері, друкарські матеріали та ін. Писемні джерела важливі для істориків тому, що надають найбільш повну інформацію про минуле.


 2. Архів – це спеціальна історична установа, в якій зберігаються письмові історичні джерела. З’явилися архіви з виникненням писемності. Архіви бувають різними, наприклад – державними, громадськими, історичними, окремих підприємств, історичних особистостей, тощо. В архівах зберігають різноманітні документи, які стосуються діяльності установ чи історичних діячів. Найбагатшими в Україні є сховища документів Центральних державних історичних архівів у Києві та Львові. Праця вчених в архівах полягає в тому, що вони ретельно досліджують документи і на основі їхніх свідчень пишуть наукові праці.


 3. 2022 – 1187 = 835 років минуло.


Оберіть та виконайте одне із завдань, що зацікавило вас найбільше:

 1. В поданому уривку розповідається про зустріч очевидця з Богданом Хмельницьким. Дана подія сталася під час його гетьманування. Автором листа був венеційський посол Альберт Віміна, що перебував в Україні 1650 р. у Чигирині. До гетьмана він ставиться шанобливо, наголошуючи на його авторитеті («Усім, хто входить у його кімнату, Богдан Хмельницький тисне руку…»). Автор намагався показати яким був Богдан Хмельницький, яким було його ставлення до оточуючих. Даний уривок показав особисті якості гетьмана, і саме в цього полягає його історичне значення та цінність.

 3. Родинні документи варто зберігати в одному місці і впорядкованими, бо вони висвітлюють історію родини та мають свою цінність. Так, такі документи можна вважати історичними джерелами, адже вони несуть в собі відомості про минуле. Їх можна використати під час історичних досліджень.