Вправа 128 гдз 6 клас українська мова Заболотний 2020

Умова:

І. Прочитайте крилаті вислови. Який смисл закладено в кожному з них?
1. І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь! (Т. Шевченко). 2. Кожна грубість починається зі слабкості (Сенека). 3. Те, що незрозуміло, потрібно з'ясувати (Конфуцій). 4. Краса врятує світ. 5. Доля допомагає сміливим. 6. Машина часу.
II. Придумайте ситуацію, у якій доречно було б ужити один з поданих висловів.
III. Пригадайте кілька відомих вам крилатих висловів. Визначте їхнє джерело.



Відповідь:

І. 1. І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь! – Знати культуру, мову, звичаї іншої країни – це добре, але замінювати своє на чуже – це зрада.
2. Кожна грубість починається зі слабкості. – Якщо людина не вміє контролювати свої почуття, то вона слабка, простіше накричати, ніж довести спокійно.
3. Те, що незрозуміло, потрібно з’ясувати. – Знайти правильну відповідь, інколи правду, тоді не буде конфліктів, зради, недомовок.
4. Краса врятує світ. – Милуючись красою, людина відволікається від помсти, сліз, ненависті, змінюється.
5. Доля допомагає сміливим. – Той , хто намагається не сидіти на місці, тому і допомога приходить, бо шукає, знаходить, ділиться з іншими
6. Машина часу. – Зміни не можливо скоєне, минуле, але можна виправити.

II. Ситуація. Сергій перестав вітатися з однокласниками, причину не пояснив. Став таким далеким, самотнім, неговірким. Все осторонь тримається від тих, з ким проводив перерви, ходив на тренування. Урвався терпець в Олексія, Зібрав він клас, не випускає з кімнати Сергія, бо те, що не зрозуміло, потрібно з’ясувати. Почали питати у Сергія, чому він себе так поводить. З’ясували, що анонімку – аудіо йому хто надіслав, а там вислові друзів про Сергія. Та коли розкрутили, то зрозуміли, що це монтаж. Хлопці знову разом , посміхаються, ходять на тренування, та обітницю собі дали : все з’ясовувати, коли не зрозуміло, а не мовчати.

III. Справжні друзі подібні яскравим соняшникам, які не тьмяніють навіть на відстані.
Соняшникове поле схоже на небо з тисячею сонць.
Дорога до свободи облямована соняшниками.
І ось весняний соняшник яскраво горить в ранковому промінні.
Джерело – народна мудрість: у побуті, під час війни.