Вправа 602 гдз 6 клас українська мова Заболотний 2020


Умова:

I. Прочитайте текст. Яка його основна думка? Який займенник і чому в українській мові називають засобом увічливості та пошани? У яких мовленнєвих ситуаціях ви вживаєте займенник ви, звертаючись до однієї особи?
Повага змалку
Коли я часом чую, як підлітки, а то й молоді люди звертаються до батьків: «батя», «папаша», «старик», «маманя», «мамаша» або заочно називають їх «мої предки», – мені робиться боляче і ніяково. Боляче за себе, ніби це стосується мене, і за тих батьків, до яких так звертаються. Чому сьогодні часто з'являється зневага дітей до батьків, відчуженість між ними? Чогось подібного, принаймні в наших селах, колись не чули. В Україні не лише до батька, матері, діда, баби, а навіть подружжя, сусіди між собою зверталися на «Ви». Любов і повагу до батьків, старших, як і працьовитість, гідність, релігійність, у наших родинах виховували змалку (Л. Орел).
II. Випишіть з тексту займенники, зазначте їхній розряд за значенням та початкову форму.



Відповідь:

ІІ. Я – особовий; їх – особовий, вони; мої – присвійний; мені – особовий, я; себе – зворотний; це – вказівний; мене – особовий, я; тих – вказівний, ті; яких – відносний, які; ними – особовий, вони; наших – присвійний, наші; собою – зворотний; ви – особовий.