Вправа 654 гдз 6 клас українська мова Заболотний 2020


Умова:

I. Прочитайте текст. Доведіть, що він належить до наукового стилю мовлення, а не до художнього.
Українська хата
Давня українська хата. Високий поріг, на стінах та вікнах – барвисті рушники, розмальована піч, красуня скриня. Пахне травами...
Як і кожне східнослов'янське житло, українська хата в минулому мала нерухомі меблі, які майстрували одночасно з нею: піл, лави, полиці для посуду, скриня, стільці, дитяча колиска.
В одних регіонах стіни хати білили, в рублених оселях їх мили водою, але по всій Україні – від Карпат до Дону – усередині, а часто й ззовні прикрашали розписами.
Майже четверту частину хати займала розмальована чи оздоблена кахлями піч. Побутує багато прикмет і повір'їв, пов'язаних з нею. Наприклад, якщо запалений уперше вогонь горів ясно, то життя тут буде радісне, якщо тьмяно, дим ішов на хату, то й ладу не буде в ній.
Сволок також прикрашали. Найчастіше – різьбленими календарними знаками. Зазначалися й дата будівництва житла, прізвище майстра. На сволок клали дрібні речі: клунки ниток, веретёна, книжки, квіти, а також хліб (Л. Орел).
II. Знайдіть опис предметів і місце їх розташування в давній українській хаті.



Відповідь:

ІІ. Високий поріг, на стінах та вікнах – барвисті рушники, розмальована піч, кра суня скриня. Пахне травами...
Як і кожне східнослов’янське житло, українська хата в минулому мала нерухомі меблі, які майстру вали одночасно з нею: піл, лави, полиці для посуду, скриня, стільці, дитяча колиска.
Майже четверту частину хати займала розмальована чи оздоблена кахлями піч.
Сволок також прикрашали.
На сволок клали дрібні речі: клунки ниток, веретена, книжки, квіти, а також хліб.