Вправа 659 гдз 6 клас українська мова Заболотний 2020


Умова:

I. Прочитайте текст. Визначте його тему й основну думку. Які типи мовлення поєднано в ньому?
У лісі
Павло легко вистрибнув з кабіни й вільно побіг убік, одразу знайшовши ледве помітну в сутінках стежину, що вела до лісу.
Гуде ліс, сухо подзвонюють мідним листом дуби, співають сосни у високості, під ногами вислизають тугі, мов литі, жолуді. Солодко пахне прілим листом і травами, пізніми грибами, що їх уже торкнулися перші приморозки.
У рову аж чорно від тернових ягід на колючих і густих кущах. Коли терен зацвітає весною, то весь рів і лісові кущі по горбах наче обсипані снігом. Сила терну в лісі. Може, від того й назви: Тернівка, Тернова. Поміж терном, на видноті, гойдає колючими батогами шипшина, красується червоними твердими ягодами.
По землі, у ровах і ямах, повзе ожина, тьмяно поблискує чорною ягідкою-намистинкою, наче оком у перепілки.
Скільки вилазив малий Пашка за тією ожиною по ровах і проваллях, скільки лайки й стусанів мав від матері за порвані штани й пізнє вертання з лісу. Усе те минуло, як перші дитячі мрії, але зосталося в пам'яті на все життя... (За В. Кучером).
II. Знайдіть опис природи. Які художні засоби використав автор, щоб відтворити картину природи? Чи допомагає опис зрозуміти внутрішній світ Павла, його настрої, почуття?
III. Колективно складіть план тексту. Докладно перекажіть прочитане за складеним планом (усно).



Відповідь:

III. План
1.Павло знайшов стежину до лісу.
2. Опис лісу:
– гуде ліс;
– подзвонюють дуби;
– співають сосни;
– з–під ніг вислизають жолуді;
– пахне прілий лист;
– гриби та терен, шипшина та ожина у лісі.
3. Дитячі спогади.