Вправа 80 гдз 6 клас українська мова Заболотний 2020

Умова:

Ситуація. Складіть діалог (6-8 реплік) в офіційно-діловому стилі, можливий в одній з описаних ситуацій (на вибір). Використайте стилістично забарвлені слова.
Варіант А. Ви прийшли записатися до бібліотеки. Повідомте мету свого візиту, а також на прохання бібліотекарки - своє прізвище та ім'я, дату народження, місце проживання (для оформлення картки читача). Розпитайте про години роботи закладу, правила користування літературою.
Варіант Б. Ви зайшли в кабінет заступника директора школи, щоб замовити учнівський квиток. Повідомте мету свого візиту, розпитайте, чи треба приносити свідоцтво про народження, фотокартку. Дізнайтеся про правила користування учнівським квитком.



Відповідь:

Варіант А. Ви прийшли записатися до бібліотеки. Повідомте мету свого візиту, а також на прохання бібліотекарки – своє прізвище та ім’я, дату народження, місце проживання (для оформлення картки читача). Розпитайте про години роботи закладу, правила користування літературою.

Варіант Б.
Ви зайшли в кабінет заступника директора школи, щоб замовити учнівський квиток. Повідомте мету свого візиту, розпитайте, чи треба приносити свідоцтво про народження, фотокартку. Дізнайтеся про правила користування учнівським квитком.
– Доброго дня, Федоре Степановичу!
– Доброго дня, Олексію, тобі треба оформити учнівський квиток.
– Навіщо?
– Учнівський квиток школяра дозволяє користуватися пільговими умовами проїзду. Документ для переміщення по місту необхідно пред`являти при кожному вході в транспорт. У ньому обов`язково вказані дані учня, а також наклеєна його фотографія. Після закінчення терміну дії необхідно продовження, інакше документ буде вважатися недійсним. Щоб користуватися пільгами, батькам потрібно вчасно подавати документи до навчального закладу, де вчиться дитина, на їх оформлення. Це дозволить економити чималі гроші сімейного бюджету. Тим більше, що виконується це нескладно.
– Дякую, Федоре Степановичу.
– Які ж правила оформлення квитка?
– Щоб використовувати учнівський квиток, необхідно виконати кілька нескладних дій по його оформленню: потрібно придбати бланк учнівського квитка; зліва вклеюється чорно–біла фотографія школяра, яка повинна відповідати її віку; потім документ віддається в канцелярію навчального закладу; секретарем виконується заповнення квитка, а також ставиться печатка та підпис. Документ діє 1 рік, після чого потрібно продовження, що знову виконується в канцелярії школи.
– Дякую! До побачення.
– До побачення.