реклама

Параграф 21 гдз 7 клас фізика Засєкіна Гвоздецький

 

§ 21. Дізнаємося про судноплавство і повітроплавання

Сторінка 184

Думай

1. Яка умова того, що тіло: а) плаває; б) спливає; в) тоне?
Умови плавання тіла:
а) Тіло плаває, якщо його середня густина дорівнює густині рідини.
б) Тіло спливає, якщо його середня густина менша за густину рідини. в) Тіло тоне, якщо його середня густина більша за густину рідини.

2. Щоб пірнути, кит мусить збільшити свою густину. Як він це робить?
Щоб пірнути, кит зменшує об'єм своїх легень, знижуючи кількість повітря всередині і збільшуючи свою густину.

3. Чому тенісний м’ячик, занурений у воду, піднімається на поверхню, а повітряна куля зупиняється, не досягнувши краю атмосфери?
Тенісний м'ячик піднімається на поверхню через виштовхувальну силу води, оскільки його густина менша за густину води. Повітряна куля зупиняється в атмосфері, бо виштовхувальна сила зменшується з висотою через зменшення густини повітря.

4. У який спосіб можна «відірвати» підводний човен від глинистого дна: а) прокопати під ним тунелі; б) зробити холостий постріл?
Підводний човен можна «відірвати» від глинистого дна:
а) Прокопавши під ним тунелі, щоб зменшити зчеплення з дном.
б) Використавши холостий постріл, щоб викликати вібрації та послабити зчеплення з глиною.

5. Дізнайся про катастрофу, що сталася 1937 року з дирижаблем «Гінденбург». Які висновки щодо використання дирижаблів було зроблено після цього? Чому нині знову відновлюють застосування дирижаблів?
Катастрофа дирижабля «Гінденбург» у 1937 році сталася через займання водню, який використовували для підйому. Після цього було вирішено більше не використовувати водень через його небезпечність, і віддали перевагу гелію. Зараз дирижаблі відновлюють через їх енергоефективність, здатність перевозити великі вантажі і працювати на низьких висотах з мінімальними витратами палива.

 

Сторінка 185

Розв'яжи задачі

1. Тіло масою 200 г плаває у воді повністю занурившись. Яку масу води витісняє тіло?
Параграф 21 гдз 7 клас фізика Засєкіна Гвоздецький

 

2. Деяке тіло має вагу в повітрі 380 Н і об'єм 0,045 м3. Плаває це тіло у воді чи тоне?
21 r z 2

 

3. У річці плаває плоска крижина завтовжки 0,2 м. Яка висота надводної частини крижини?
21 r z 3

 

4. Наповнена гелієм куля об'ємом 1 м3 може підняти вантаж 1 кг. Який максимальний вантаж вона підніме, якщо її наповнити воднем?
21 r z 4

 

5. Обчисли виштовхувальну силу, що діє на аеростат, наповнений воднем, об'ємом 20 000 м3. Визнач піднімальну силу. Чи змінюється піднімальна сила аеростата зі збільшенням висоти його підйому?
21 r z 5

 

6. Кулю-зонд об'ємом 10 м3 наповнили гелієм. Яка виштовхувальна сила діятиме на кулю-зонд? Чи буде вона змінюватися з висотою?
21 r z 6

 

7. Найбільша повітряна куля у світі була сконструйована 2002 року в американському аерокосмічному агентстві НАСА. Об'єм її оболонки становив 1 700 000 кубічних метрів, а маса – понад 690 кг. Яка сила Архімеда діє на неї, коли вона перебуває в повітрі?
21 r z 7

 

8. Яку силу необхідно прикласти, щоб утримати у воді камінь, маса якого 10 кг? Густина каменя – 2,6 • 103 кг/м3.
21 r z 8