Параграф 10 гдз 7 клас історія України Сорочинська Гісем 2020

 

§ 10. Правління Ярославичів


1. В основу нової системи управління та успадкування князівств Ярослав Мудрий поклав принцип сеньйорату, тобто влади найстаршого в роді. Сини Ярослава повинні були князювати в них за принципом родового старшинства, передаючи владу від старшого брата до наступного за віком, що спричиняло переміщення всіх князів з одного володіння до іншого. Унаслідок цього, за задумом Ярослава, кожен князь мав можливість із часом стати Великим князем Київським у мирний спосіб.


3. Тріумвірат – співправління трьох правителів. Дуумвірат – спів правління двох правителів. Князь-ізгой – князь, позбавлений влади. Снем – князівський з’їзд, на якому вирішувалися важливі для всіх руських земель питання. Уділ – окреме володіння в Київській Русі.


4. Історичне значення Любецького з’їзду полягає в тому, що на ньому князі домовилися про запровадження засад спадкового володіння князівствами та вирішили розглядати захоплення чужої вотчини як злочин і разом виступати проти того, хто спробує це вчинити. Тепер влада в кожному уділі мала передаватися від батька до сина. Князі також ухвалили рішення про спільні дії проти половців.


5. Київська держава була ослаблена внутрішніми суперечками між князями. Через чвари князі не могли організувати захист своїх територій.