Параграф 2 гдз 7 клас історія України Сорочинська Гісем 2020


§ 2. Східні слов’яни – предки українців у VI-IX ст.


2. Торговельний шлях «із варягів у греки» пов’язував східнослов’янські племена з численними північними народами – предками сучасних данців, шведів, норвежців. Доволі часто вояки з півночі наймалися до впливових і багатих володарів. Візантійці називали цих найманців варангами: звідси походить назва варяги – так східні слов’яни називали представників північних народів.


3. У VIII ст. у східних слов’ян формуються союзи племен. Особливу увагу серед інших східнослов’янських союзів племен літопис приділяє полянам. Саме із них за літописною легендою походили перші київські князі-брати Кий, Щек і Хорив, за яких почалося будівництво Києва.

Параграф 2 гдз 7 клас історія України Сорочинська Гісем 2020


4. Основним заняттям слов’ян було землеробство. Найдавнішим способом вирощування зернових культур у лісовій зоні було підсічне землеробство. У лісостеповій зоні слов’яни мали постійні місця проживання. Селилися вони на берегах річок, де були гарні луки і добрі ґрунти для обробітку. Слов’яни займалися й скотарством. Вони розводили корів, овець, кіз, коней, свиней. Також полювали на хутрових звірів – хутро було цінним товаром, займалися рибальством, бортництвом (примітивним бджолярством), у лісах збирали гриби і ягоди. Поступово у слов’ян значного розвитку набувають ремесла. Найбільш поширеними було ковальство, залізоробне ремесло, гончарство, прядіння, чинбарство і ткацтво.